معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌نور روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این کانون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بحث تقریب مذاهب در میان علمای شیعه و سنی بوده است اما از سال گذشته فعالیت از حوزه‌های علمیه در این زمینه را به میان دانشجویان منتقل کنیم.

محمد امین ناجی با بیان اینکه دبیرخانه دائمی تقریب مذاهب در دانشگاه پیام نور با مدیریت دانشگاه پیام نور گلستان راه اندازی شد گفت: این کانون‌ها با هدف فرهنگ تقریب مذاهب در میان دانشجویان شیعه و سنی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد فرهنگ گفت و گو در درون و برون جامعه اسلامی نیاز امروز است افزود: اگر بخواهیم با استکبار هم بجنگیم نیازمند پایه‌های شناختی و معرفتی هستیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌نور تصریح کرد: پیش بینی می شود در سال تحصیلی ۹۸ – ۹۹ هفت کانون به ۱۲ کانون ارتقا یابد.

رئیس اداره تشکل ها و کانون‌های دانشجویی تقریب مذاهب اسلامی نیز افزود: در تلاشیم؛ این کانون‌ها در تمامی مناطق و بخش‌هایی که برادران اهل تسنن و تشیع با برادری و برابری در کنار هم زندگی می‌کنند؛ تشکیل شود.

علی ملکی تصریح کرد: توسعه و راه‌اندازی کانون‌های دانشجویی تقریب مذاهب اسلامی گامی در راستای تلطیف قلوب بین برادران اهل تسنن و تشیع و همچنین ایجاد همبستگی و وحدت بوده و از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی با بیان اینکه تقریب و فرهنگ مذاهب در میان شیعیان ضروری است تصریح کرد: مجمع جهانی در سال ۶۹ به دستور مقام معظم رهبری راه‌اندازی شد و که براین اساس مقرر شد؛ کانون تقریب مذاهب در دانشگاه های پیام نور استان راه اندازی شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.