به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، جمشید ملارحمان افزود: این شرکت در سال رونق تولید و برای ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی، آمادگی دارد که سنگ‌آهن استخراجی معادن کوچک و خصوصی را خریداری و با استفاده در خطوط تولید خود به اقتصاد معادن خصوصی کمک و ارزش افزوده ذخایر مواد معدنی کشور را حفظ کند.
وی اظهار داشت: راه اندازی و تکمیل زنجیره تولید فولاد در منطقه گل گهر، همچنین ایجاد ارزش افزوده برای ذخایر معادن این منطقه از مهمترین برنامه‌ها و دستاوردهای شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان به‌عنوان یک استراتژی خرید از معادن کوچک سنگ‌آهن را بیش از پیش توسعه می‌دهد و این اقدام علاوه بر تامین خوراک اولیه و نیاز شرکت، گامی در جهت توسعه و افزایش اشتغال در معادن کوچک و متوسط محسوب می‌شود. 
عملکرد شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان در ۶ماه ابتدای سال نشان می‌دهد تولید انواع محصولات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲ درصدی دارد، همچنین با گذشت ۶ ماه از سال ۹۸ این شرکت با تولید بیش از ۱۴٫۲ میلیون تن انواع محصول ۵۲% از برنامه امسال خود را محقق کرده است.
تاکنون بیش از پنج میلیون تن سنگ‌آهن بر اساس برنامه تولید سال ۹۸ از معدن شماره یک گل‌گهر استخراج و مابقی سنگ مورد نیاز از معادن منطقه تهیه شده که در صورت تامین سنگ‌آهن، شرکت گل‌گهر این توانایی و آمادگی را خواهد داشت تا نسبت به افزایش ظرفیت تولید خود اقدام کند.
 ۳۰۲۹/۷۴۲۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.