به گزارش ایرنا، محمد ضیاء‌الدینی روز یکشنبه در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان کرمان افزود: طی سال گذشته سهمیه استان کرمان در حوزه‌های سوادآموزی هشت هزار و ۴۲۲ نفر، دوره انتقال ۲ هزار نفر و دوره تحکیم یکهزار و ۶۵۰ نفر بوده است.

وی اظهار داشت: شهرستان کوهبنان بر اساس سرشماری سال ۹۵ بالاترین نرخ سواد با ۹۸.۴ درصد و رودبارجنوب پایین‌ترین نرخ سواد را با ۷۷.۵ به خود اختصاص داده‌ است.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: دشواری شناسایی بی‌سوادان، نبود امکانات حمل و نقل در مناطق سخت گذر، نبود هماهنگی لازم بین نهادها، عدم تبلیغ لازم در رسانه‌ها و عدم انگیزه بین برخی از همکاران اداری به دلایل اقتصادی، مهاجرت‌های فصلی و تعصبات قومی از جمله دلایل عدم تحقق کامل حجم ابلاغی سال ۹۷ دوره سواد آموزی است.

ضیاء‌الدینی ادامه داد: حجم پیش‌بینی ابلاغی دوره‌های سوادآموزی در سال ۹۸ برای استان کرمان در دوره سوادآموزی ۹ هزار و ۸۲۰ نفر، دوره انتقال سه هزار و ۶۹۰ نفر و تحکیم هفت هزار و ۱۵۰ نفر است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان نیز در این نشست گفت: از مجموع آمار مددجویان زندان‌های استان کرمان ۶ درصد بی‌سواد، ۲۵ درصد ابتدایی، ۳۵ درصد راهنمایی، پنج درصد دبیرستان، ۲۳ درصد دیپلم و ۶ درصد بالای دیپلم هستند.

رمضان امیری ادامه داد: در حال حاضر ۲۱۷ نفر در زندان‌های استان کرمان در دوره‌های سواد آموزی و ۱۶۵ نفر در دوره انتقال مشغول به تحصیل هستند.

وی با تأکید بر اینکه هر چه در راستای توسعه سواد در جامعه اقدام شود؛ نرخ جرم نیز کاهش می یابد، افزود: ضروری است حمایت‌های لازم برای کمک به تحصیل و سوادآموزی فرزندان زندانیان انجام شود.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.