به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی توکلی روز دوشنبه در خطبه های نماز عید سعید قربان شهر کرمان افزود: امروز روز انفاق است و در قرآن کریم یکی از نشانه های انسان مومن و متقین انفاق عنوان شده است و در واقع  عید بزرگ قربان فرصتی برای دستگیری مستمندان و فقرا است و باشد که به واسطه این دستگیری خداوند نیز دستگیر ما باشد.

حجت الاسلام توکلی با اشاره به اینکه خدمت به خلق عبادتی بزرگ است گفت: همانگونه که انسان برای تامین معاش خود و خانواده تلاش می کند خدمت به خلق و دستگیری کسانی که مشکل دارند نیز عبادت محسوب می شود و پاداش دنیوی و اخروی را به همراه خواهد داشت.

نماز عید قربان با نوای «اللهم اهل الکبریا والعظمه» در کرمان 

به گزارش ایرنا  نماز عید سعید قربان همزمان با سراسر کشور در کرمان با حضور باشکوه و پرشور مردم با نوای دلنشین «اللهم اهل الکبریا والعظمه» برگزار شد.

همراه با برگزاری نماز عید قربان در مصلای امام علی (ع) این نماز در سراسر استان نیز در مساجد، حسینیه ها و تکایا نیز برگزار شد.

نماز عید قربان‌ مانند نماز عید فطر دو رکعت است که پیش از نماز و پس از نماز عید تکبیرهایی که همه بر بزرگ شمردن، توحید و ستایش و شکر نعمات خداوند دلالت دارد.  

عید سعید قربان پس از روز عرفه فرصت دیگری برای ارتباط با خداوند است و یکی از اعیاد مهم در دین اسلام است که بر اساس احادیث نبوی فلسفه اصلی آن قربانی کردن نفس انسان در برابر گناهان است باشد که آن را قدر بدانیم.

۹۸۸۹ / ۵۰۵۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.