به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب شامگاه پنجشنبه در آیین کلنگ زنی هنرستان امام رضا ( امین ) رفسنجان ضمن تبریک ایام مبارک رمضان افزود: آموزش و پرورش استان به خود می بالد که از ابتدای دولت تدبیر و امید یکهزار و 200 کلاس درس توسط خیرین در استان کرمان ساخته شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار داده اند.
وی اضافه کرد : در آموزش و پرورش استان نگاهمان این است که کلاس درس واقعی باشد چون معتقدیم هرچیزی که بخواهد در آینده نظام و جامعه تأثیرگذار باشد از مسیر کلاس و درس می گذرد اگر مدرسه شرایط خوبی داشته باشد قطعا می تواند برای آینده موثر باشد.
اسکندری نسب بیان کرد: مدرسه می تواند هنرجویان خلاقی پرورش دهد و امیدورایم کمک های خیرین ادامه پیدا کند زیرا دولت به تنهایی قادر به رفع مشکلات آموزش و پرورش به ویژه در حوزه فضای آموزشی و تجهیزات نیست.
** 7 هزار فرصت شغلی در استان کرمان وجود دارد
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: 7 هزار فرصت شغلی در استان کرمان داریم که برای 4 هزار از این فرصت ها افراد کاربلد وجود ندارد.
احمد انارکی محمدی در این آیین تصریح کرد: امروز در کشور بحث اشتغال و بیکاری را داریم و در استان کرمان 7 هزار فرصت شغلی وجود دارد و از این تعداد حدود 4 هزار فرصت شغلی افراد توانمند و دارای مهارت نداریم که کاربلد باشند مثلا رشته های مکانیکی، برقکاری و دیگر موارد مشابه را نیاز داریم اما افراد کاربلد در این رشته ها در این استان وجود ندارد.
انارکی محمدی بیان کرد: 4 میلیون نفر در صف اشتغال کشور هستند، در دنیا کشورهایی مانند آلمان و کشورهای اروپایی دوگانه عمل می کنند آموزش و عمل را در هنرستان های فنی شان به کار می گیرند و پایه اساس شان هنرستان های فنی و حرفه ای است.
وی افزود: متأسفانه در کشور ایران نگاه به هنرستان بحث ضعیف بودن دانش آموز است اما در کشورهای پیشرفته افراد خلاق و متفکر و مبتکر از هنرستان خارج می شوند، باید بخش تجاری هنرستان را راه اندازی کنیم.
حسین تقوی رشیدی زاده رییس آموزش و پرورش رفسنجان هم در این آیین ضمن قدردانی از امر خداپسندانه و ارزشمند خانواده امین گفت: تمام آموزش و تلاش ما در حوزه تعلیم و تربیت دانش آموزان است.
وی تصریح کرد: اندیشه خیر بزرگوار امین را می ستایم و معتقدم که نام نیک امین در تاریخ منطقه ثبت شده و بر تارک منطقه و ایران اسلامی خواهد درخشید و معتقدیم برخی از افراد اگر زندگی دنیوی شان تمام می شود اما با کارهای نیک شان ماندگار خواهند بود.
این هنرستان در سه طبقه و 17 کلاس با 2 هزار متر مربع زیر بنا با قدمت 50 سال که قرار است با پنج میلیاردتومان طی 15ماه 15 واحد دیگر به آن افزوده شود.
رفسنجان با جمعیت بالای 311 هزار نفر در 110 کیلومتری کرمان قرار دارد.
7433/ 5054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.