اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس کرمان، سرهنگ 'محمدرضا فداء' افزود: دستگیری سارقان در کرمان در ایام نوروز امسال 41 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: از مجموع پرونده ‌های تشکیل شده از 29 اسفند ماه سال گذشته تا 17 فروردین سال جاری با موضوع سرقت، 155 سارق شامل 28 سارق منزل، سه سارق مغازه، 28 سارق اماکن خصوصی و دولتی، 2 سارق اتومبیل، هشت سارق موتورسیکلت 32 سارق محتویات و قطعات خودرو، 12 نفر کش رو زن، چهار نفر سارق احشام، 38 نفر سایر سرقت ها دستگیر و به 710 فقره سرقت معترف شدند.
سرهنگ فداء افزود: شعار فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان در سال جدید انضباط، اقتدار، امنیت پایدار و اولویت پلیس در سال 98 برخورد با سارقان و پاکسازی شهر کرمان از معتادان متجاهر و برخورد با خرده فروشان است.
وی با بیان اینکه سارقان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند، گفت: شهروندان از خریداری اموال مسروقه خودداری کنند که این امر می تواند در کاهش سرقت ها تاثیر بسزایی داشته باشد.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با اشاره به اینکه پلیس بدون مشارکت و همراهی مردم نمی تواند امنیت مطلوب و صد درصدی را فراهم کند بیان داشت: چنانچه مردم خودشان راههای نگهداری از اموال خود را ندانند و اصول ایمنی مقابله با مجرمان را رعایت نکنند باز هم شاهد جرم در جامعه خواهیم بود.
سرهنگ فداء با اشاره به اینکه در طول سال با اجرای طرح های پیشگیری حضور کارشناسان در رسانه ملی، مساجد، مدارس محلات و ارائه هشدارهای انتظامی از طریق کانال های فضای مجازی را خواهیم داشت گفت: شهروندان مراقب ترفند و شگردهای سارقان باشند و توصیه ها و هشدارهای پلیسی را جدی بگیرند.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در پایان به تعامل خوب کلانتری های این فرماندهی با بسیج و معتمدین محلی اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده با مسئولان شهرستان کرمان در راستای راه اندازی گشت های رضویون و تعامل با معتمدین محل در طرح شورای معتمد پلیس امیدواریم شاهد کاهش جرائم و امنیت پایدار در سال 98 در شهرستان کرمان باشیم.
3029
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.