اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار 'محمدرضا حسنی سعدی' روز چهارشنبه در یازدهمین و آخرین شورای اداری استان کرمان به 22 اسفند سالروز بزرگداشت شهدا اشاره کرد و افزود: ما مدیون 226 هزار و 600 شهید کشورمان هستیم و 22 اسفندماه به معنی گرامیداشت و تکریم شهداء و خانواده آنهاست.
وی اظهار داشت: روز بزرگداشت شهداء یعنی تجلی و تکریم از مادران شهیدان عامری در رفسنجان که سه پسر خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرده و یا خانواده شهید بی غم در بم در عملیات کربلای پنج پدر خانواده و پنج فرزندش در جبهه بوده و سه پسر این خانواده نیز بعدها شهید شده اند.
سردار حسنی سعدی با اشاره به اینکه مادر شهید علی شفیعی تنها یک پسر داشته که برای اسلام، کشور و امنیت و عزت تقدیم انقلاب شده است.
وی تاکید کرد: 22 اسفند یعنی تجلیل از مادران شهدای جاویدالاثر که هنوز چشم به راه هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان افزون بر 2 هزار مصاحبه طی سال جاری با والدین، همرزمان، فرزندان و همسران شهداء در قالب کنگره 6 هزار و 500 شهید این استان انجام شده است.
وی تاکید کرد: دفتر دوم وصایای شهدای استان کرمان طی سال جاری رونمایی شده و دفاتر سوم و چهارم در حال چاپ و نهایی شدن است.
سردار حسنی سعدی با اشاره به اینکه 911 یادواره، یادمان فرهنگی و نمایشگاه با موضوع شهدا طی سال جاری در استان کرمان برگزار شده تصریح کرد: 280 کاشی شهدا در استان کرمان که برخی با مشارکت خانواده شهداء بوده، انجام شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: 18 هزار تصویر شهدا در این استان طی سال جاری تهیه و توزیع شده است.
سردار حسنی سعدی تصریح کرد: 51 گلزار شهداء طی سال جاری با 142 مزار در استان کرمان ساماندهی شده و کرمان رتبه نخست ساماندهی گلزار شهدا را در کشور کسب کرده است.
3039/7440
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.