اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در همایش تجلیل از خیران ورزش یار استان در محل تالار پالیز کرمان افزود: با تامین این اعتبار امروز عملیات اجرایی پروژه خط انتقال آب از دریای عمان به استان های کرمان و یزد به سرعت در حال پیشروی است.
وی با بیان اینکه پروژه انتقال آب از دریا نیمه دوم سال 98 به استان کرمان خواهد رسید گفت: پروژه انتقال آب از دریا ابتدا به سیرجان و رفسنجان و پس از آن به کرمان می رسد با اتمام این پروژه برداشت آب کاهش می یابد و سفره های زیرزمینی و کشاورزی استان احیا می شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات تامین مالی پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان کرمان ادامه داد: این پروژه به حدود 6 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز داشت و به علت کسری منابع صنایع و معادن گل گهر، ملی مس و سنگ آهن چادرملو اعلام مشکل کردند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برنامه 50 ساله تامین آب استان کرمان با همکاری دولت تدوین خواهد شد.
پور ابراهیمی با اشاره به اهمیت طرح انتقال آب از دریا به استان کرمان و خشکسالی های پیاپی گفت: بارندگی در استان کرمان طی 15 سال گذشته به صورت متوالی از میانگین کشور پایین تر بوده و امسال این استان کمترین میزان بارندگی را نسبت به سایر نقاط کشور داشته و جاری شدن سیلاب در جنوب کرمان به حوزه کشاورزی کمکی نکرده است.
وی تاکید کرد: اصلی ترین چالش استان کرمان آب است و حیات شهرهای ما به آن بستگی دارد و در شهرستان های راور، انار و زرند، اختیار آباد و زنگی آباد مزارع عمده پسته بر اثر خشکسالی به ذغال و چوب تبدیل می شوند و حیات استان کرمان از کم آبی در حال از بین رفتن است.
نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: بحث انتقال آب در مجلس شورای اسلامی و استان کرمان به چالش جدی تبدیل شد و در این زمینه انتقال آب از دریا در دستور فعالیت ها قرار گرفت.
**50 خانه ورزش روستایی با حمایت خیران در کرمان احداث می شود
وی در بخش دیگری از سخنانش یادآورشد: منابع مالی دولت در بخش هزینه های ورزشی محدود است و خیران می توانند این خلاء را جبران کنند و برخی از رشته های ورزشی از جمله زورخانه ای در استان کرمان پیشگام و اتفاقات مثبتی در این حوزه افتاده است.
پورابراهیمی گفت: ثواب توسعه زیرساخت های ورزشی کمتر از احداث فضای معنوی و ساخت مسجد نیست زیرا به سالم سازی جامعه کمک می کند.
وی با اشاره به اهمیت توسعه فعالیت های خیران در استان کرمان ادامه داد: 110 نفر خیر ورزشی یار پای کار در مجموعه ورزش استان کرمان وجود دارد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: برنامه توسعه امر ورزش روستایی با منابع مالی خیران از سال گذشته پیگیری و در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه مجموعه ورزشی در روستای دارسینوئیه کرمان روز چهارشنبه جاری تجهیز و افتتاح شده است.
وی ادامه داد: 50 خانه های ورزش روستایی استان کرمان تا شهریور سال آینده با اعتبار خیران به اضافه خواهد شد و در روستای محروم کشیت نیز فضای ورزشی و زمین چمن مصنوعی احداث می شود.
پور ابراهیمی تصریح کرد: امروز در دورترین و محروم ترین نقاط استان کرمان زیرساخت های ورزشی احداث می شود و استعدادهای نهفته فراوانی در این مناطق وجود دارد که با حمایت خیران استعدادیابی خواهند شد.
وی گفت: چهار محله فقیر نشین با همکاری شهرداری در شهر کرمان شناسایی شده و در این مناطق زمین چمن مصنوعی فوتبال راه اندازی خواهد شد.
نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با همکاری ریاست فدراسیون فوتبال و این هیات نخستین زمین فوتبال ساحلی را در محله شاهزاده محمد کرمان راه اندازی شده است و تا سال آینده 10 مجموعه دیگر در شهر کرمان راه اندازی خواهد شد که به توسعه ورزشی استان کمک می کند.
وی بیان کرد: حمایت های جزئی به هیات فوتبال از محل بخش غیردولتی شده و باید با تخصیص اعتبارات و حمایت از هیات ها تحولی در ورزش استان انجام شود.
7420/ 5054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.