به گزارش ایرنا، اگر توجه کنیم درمی یابیم که دولت های یازدهم و دوازدهم طی سال های اخیر توجه ویژه ای به مناطق محروم و کم برخوردار داشته اند و پیگیری های دولتمردان و نمایندگان مجلس نسبت به این موضوع، باعث شد که هیات دولت با تقسیمات جدید خود، خبر خوشی را به مردم استان کرمان اعلام کند.

** اسفندقه و علی آباد از توابع جیرفت به بخش و شهر تبدیل شدند
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: هیات دولت در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری با ارتقای دهستان اسفندقه به بخش و علی آباد به شهر موافقت کرد.
یحیی کمالی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هیات وزیران در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، چندین اصلاح تقسیماتی در استان کرمان را به تصویب رساند، افزود: در نشست هیات دولت به موجب این اصلاحات، دولت با ایجاد بخش های اسفندقه و دهبکری به ترتیب در شهرستان های جیرفت و بم و تبدیل چندین روستا به شهر در استان کرمان موافقت کرد.
نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اهالی این مناطق از مدت ها قبل درخواست بخش و شهر شدن را ارائه کرده بودند که با پیگیری های مستمر، بالاخره دهستان های پر جمعیت شهرستان جیرفت ارتقا پیدا کردند.
کمالی پور ارتقای ساختار حاکمیتی، کاهش رفت و آمد مردم به مرکز شهرستان برای پیگیری امور و رسیدگی به درخواست و مطالبات مردمی را از مزیت های این تقسیمات برشمرد.
وی بیان کرد: روستای اسفندقه که اینک به بخش تبدیل شده از قطب های کرومیت در کشور بوده و معدن معروف کرومیت آن دهه هاست که به فعالیت خود ادامه می دهد.

**حمایت دولت از ارتقای اسفندقه و علی آباد
فرماندار شهرستان جیرفت نیز گفت: ارتقای اسفندقه و علی آباد جیرفت با حمایت های دولت تدبیر و امید و پیگیری نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی محقق شد.
احمد امینی روش افزود: با حمایت های دولت تدبیر و امید برای ارتقای دهستان اسفندقه به بخش، پنجمین بخش این شهرستان نیز مصوب شد.
وی ادامه داد: همچنین ارتقای علی آباد به شهر، از دیگر مصوبات هیات دولت برای شهرستان جیرفت بود که این مهم، آرزوی دیرین مردم این منطقه بود.
امینی روش تصریح کرد: شهرستان جیرفت پیش از این، از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده بود که پس از این ارتقا شاهد اضافه شدن یک بخش و یک شهر دیگر به این شهرستان خواهیم بود.
فرماندار جیرفت گفت: دولت یازدهم و دوازدهم نگاه ویژه ای به مناطق محروم داشته و تقسیمات جدید هیات دولت هم گواهی بر این ادعاست.
وی افزود: دولت علاوه بر تقسیمات کشوری، با فراهم کردن زیرساخت های گاز، آب، برق و فرودگاه در صدد توسعه و اعتلای مناطق است تا با فراهم کردن این زیرساخت ها، زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی را فراهم کند.
امینی روش پیشرفت های شهرستان جیرفت را نتیجه اتحاد و همدلی مسئولان برشمرد و گفت: با این روحیه، شاهد پیشرفت روز افزون این دیار هستیم لذا باید این روحیه حفظ و تداوم داشته باشد.

** تقسیمات هیات دولت هدیه ای به مردم جیرفت بود
شهروند علی آبادی هم به ایرنا گفت: تقسیمات هیات دولت، هدیه ای به مردم جیرفت بود چرا که این ارتقا خواست چندین ساله ما بود.
علی درینی ضمن تبریک به مردم علی آباد و اسفندقه گفت: باید قدردان زحمات و پیگیری های مسئولان باشیم.
یکی از اهالی اسفندقه هم گفت: جمعیت زیاد و فاصله تا مرکز شهرستان، باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم این منطقه شده بود که این مهم با پیگیری مسئولان محقق شد.
محمد سلیمانی افزود: تعدادی از جوانان این منطقه در مسیر اسفندقه به جیرفت جان خود را از دست دادند و این مساله تنها به دلیل نبود امکانات در این بخش بود ولی امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش مسئولان، شاهد بخش شدن اسفندقه هستیم.
طی سال های اخیر با تلاش نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و نماینده عالی دولت در شهرستان جیرفت، پیشرفت ها یکی پس از دیگری حاصل شده است و بی شک این موفقیت ها، در سایه اتحاد و همدلی مسئولان به دست آمده است.
گزارش: هادی شفیعی مجاز
7450/7429/ 5054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.