اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان کرمان افزود: لازم است که امکانات و تجهیزات دستگاهها برای حل مسائل و مشکلات اجتماعی به کار گرفته شود و در این رابطه تمامی دستگاه ها باید امکانات خود را شناسائی و معرفی کنند.
وی با تاکید بر این مطلب که اهمیت اقدامات در حوزه اجتماعی و فرهنگی بسیار زیاد است، گفت: مسائل اجتماعی، اولویت کار در حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان است.
وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مسائل و موضوعات در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حل نشود، مسائل امنیتی همچنان باقی خواهد بود.
وی ادامه داد: دو نشست مباحث اقتصادی و لزوم نظارت بیشتر بر بازار برگزار شده است تا هرگونه کوتاهی در این حوزه ها با پشتیبانی شورای تامین ساماندهی شده و برطرف شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایجاد امید در بین مردم و جلوگیری از ایجاد یاس و ناامیدی امری ضروری است و نابسامانی در حوزه اقتصادی و بازار موجب سلب امید مردم می شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افزود: موضوعی که درباره کودکان کار در چند روز اخیر اتفاق افتاد بسیار زشت بود و نباید به این مسائل به سادگی نگاه کرد.
بصیری با بیان این مطلب که بزه ها و مسائل اجتماعی همواره وجود دارد، ادامه داد: باید زمینه بزهکاری در جامعه را کاهش داد تا فضای اجتماعی پاک و طاهر باشد و اتفاقات ناگواری مانند انچه بر سر دو کودک کار آمد، رخ ندهد.
وی اظهارداشت: بسیاری از مشکلات ممکن است با برگزاری همایش ها برطرف نشود و باید به جای همایش و گردهمایی های مستمر، به موضوع آموزش در خانواده، محلات و مراکز رسمی دانش اموزی و دانشجوئی توجه بیشتری صورت گیرد و در ادامه اگر مشکل لاینحلی وجود داشت، با برگزاری همایش ها و گردهمائی های علمی برای حل آن راهکارهای لازم اندیشیده شود.
وی بر پرهیز از موازی کاری در حوزه های اجتماعی و فرهنگی تاکید و عنوان کرد: در شورای فرهنگ عمومی استان با تشکیل کارگروه های تخصصی زمینه ای فراهم شده تا هم افزائی ها بیشتر و موازی کاری ها کمتر شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به موضوع لزوم توسعه نشاط و شادابی اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه به دو موضوع تلاش علمی و ورزش تاکید دارند.
وی نشاط معنوی را از دیگر نیازهای کنونی جامعه برشمرد و تصریح کرد: با توسعه نشاط معنوی در جامعه، بزهکاری ها کاهش می یابد و کاهش جرائم و تخلفات در ایام معنوی از جمله در ماه محرم و ماه رمضان موید این موضوع است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز گفت: مطالعات و تحقیقات بیانگر نقش نشاط اجتماعی و شادابی در بهبود مناسبات اجتماعی است و در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی نیز تاثیر به سزائی دارد.
زهرا موسی پور افزود: بی توجهی به نشاط و شادابی اجتماعی موجب بروز بیماری های روانی، آسیب‌ها و ناهنجاری ها، نارضایتی و بی اعتمادی، ناامیدی و بی مسئولیتی، کاهش مشارکت های اجتماعی و کاهش سرمایه اجتماعی می شود.
وی به موضوع کودکان کار و خیابانی اشاره و بیان کرد: با همکاری همگانی می توان از بروز مسائلی مانند آنچه چند روز قبل درباره دو کودک کار ایجاد شد، جلوگیری کرد و در این رابطه نیاز به همکاری تمامی سازمان ها است.
7440/ 5054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.