مدیر کل مدیریت ستاد بحران استان کرمانشاه از کشته شدن 2 نفر و مصدومیت 241 نفر در زلزله 5.9 دهم ریشتر در ثلاث باباجانی خبرداد.

رضا محمودیان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: زمین لرزه ای به قدرت بزرگی ۵.۹ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه را لرزاند.

وی افزود: در پی این زلزله امروز به دستور استاندار ساعت چهار صبح جلسه مدیریت بحران استان تشکیل شد.
 
محمودیان گفت: راه روستایی جوانرود به ثلاث باباجانی که مسدود شده بود سریعا توسط عوامل راهداری و پلیس بازگشایی شد.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه بیان داشت: همچنین برق تعدادی از روستاها قطع بود که هم اکنون وصل شد و در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد.
 
محمودیان افزود: ۲۴۱ مصدوم به بیمارستان مراجعه کردند که اکثرا سرپایی مداوا و از بیمارستان مرخص شدند و در حال حاضر ۶ نفر تحت نظر و ۲ نفر فوت شدند.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد و آب، برق و گاز وصل است، افزود: استان های معین کردستان، ایلام، همدان و لرستان اعلام آمادگی کردند اما از آنجا که مشکل خاصی نیست و اوضاع تحت کنترل بوده و از هیچ استانی کمک درخواست نکرده ایم.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه همچنین از اعزام تیم ارزیاب به این مناطق خبر داد.
 
بازوند با بیان اینکه یک نفر از مصدومان جوانرود به کرمانشاه اعزام شده است گفت: برق تعدادی از روستاهای ثلاث‌باباجانی و سرپل‌ذهاب قطع شد که اکنون برق روستاهای ثلاث‌باباجانی وصل شده است.

محمودیان گفت: این زلزله باعث خسارت هایی به مسکن های شهر ثلاث باباجانی  و تعدادی از روستاهای این منطقه از جمله شکسته شدن شیشه ها و ترک برداشتن دیوارها شد. 
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.