آیت الله مصطفی علما یکشنبه شب در نشست هم‌اندیشی روحانیون شیعه و سنی استان کرمانشاه با حضور ائمه جمعه و جماعت اهل تسنن و تشیع و همچنین برخی مسوُولان استانی در شهر «ریجاب» شهرستان دالاهو، افزود: دشمنان گفته‌اند، برای برپایی آشوب‌های اخیر ۲ سال و نیم برنامه‌ریزی کرده اند، حال سوال اینجاست ظرف این ۲ سال مسؤولان ما کجا بودند.

وی تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر، دست بیگانگان در میان بود، زیرا سیاسیون و افراد عادی به هیچ عنوان به بیت المال و سایر همشهریان تعدی نمی‌کنند.

وی خاطرنشان ساخت: برنامه استکبار برای ایران، سوریه و عراق به یک شکل است از این رو مسؤولان باید بیدار و هوشیار باشند، زیرا سران معاند نظام اسلامی اعتراف کردند، که برای جریان اغتشاشات اخیر برنامه ریزی مفصلی داشته اند، لذا باید همه ما اذهان مردم و بخصوص جوانان را با ماهیت شکست خورده استکبار و معاندان آشنا سازیم.

آیت الله علما با تشکر از ورود به موقع مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در حوادث اخیر به موقع ورود کردند و خوشبختانه با دستور ایشان بود که حساب مردم عادی و اغتشاشگران از هم جدا شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه افزود: بر ماست که سفت و محکم قضایا را مواظب باشیم و مراقبت نماییم، زیرا در این گونه موارد مردم عادی بیشترین ضرر را متحمل می شوند.

آیت الله علما با اشاره به تاکید پیامبر اکرم (ص) به نمایندگان خود پیرامون اهمیت آموزش به مردم و ضرورت بالا بردن هوشیاری و بصیرت مردم بیان داشت: قرآن کتاب زندگی و اخلاق ماست و پیامبر همواره تاکید دارند که اسلام را خوب تعریف کنیم و اسلام را خوب آموزش دهیم.

او یادآوری کرد که پیامبر اکرم (ص) اصرار دارند به نفوذ اسلام و این که حقایق اسلام و حقیقت و جوهر اسلام را معرفی کنیم.

وی همچنین با اشاره به رسالت روحانیون شیعه و سنی، گفت: همدلی و همراهی روحانیون شیعه و سنی بسیار ارزشمند است، ضمن این که وظیفه ما روحانیون است که ذهن جوانان را با واقعیات انقلاب اسلامی آشنا نماییم.

او با اشاره ضرورت راهنمایی و ارشاد جوانان تاکید کرد: جوانان می‌توانند تاثیر شگرفی بر پدیده‌های اجتماعی بگذارند، پس بر ماست که به این واکنش‌های آنان پاسخ دهیم و راه درست از نادرست را به آنان آموزش دهیم.

قبل از سخنان آیت الله علما، تنی چند از ائمه جمعه استان در باره ضرورت حفظ وحدت بین اقشار مختلف مردم سخنانی ایراد کردند.

ریجاب از توابع شهرستان دالاهو در ۱۰۰ کیلومتری کرمانشاه واقع شده است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که حدود ۳۰۰ هزار نفر از آن را اهل تسنن تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.