آیت‌الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه هشتم آذر شهر کرمانشاه افزود: ملت ایران وقتی برای امنیت و اقتدار کشورشان احساس خطر کنند، وارد میدان می‌شوند که لازم است از بصیرت و هوشیاری همه آنها تشکر کنیم.

به گفته او، راهپیمایی مردم علیه اشرار تو دهنی محکمی به استکبار و صهیونیزم جهانی بود زیرا آشوبگران داخلی کسانی نبودند که بتوانند به تنهایی مقابل مردم بایستند بلکه پشتوانه آنها دشمنان خارجی بود که اتاق فکر تشکیل داده بودند و در راس آن رئیس جمهوری آمریکا دستورات را صادر می کرد که البته با حضور مردم اهداف آنها نقش بر آب شد.

آیت‌الله علما اظهار کرد: مردم کرمانشاه هم ۲ بار علیه اشرار قیام کردند ابتدا در تشییع پیکر شهید سرگرد ایرج جواهری جمعیت بزرگی به خیابان ها آمد سپس یک راهپیمایی بزرگ دیگر هم انجام شد.

او گفت: آتش زدن اموال عمومی و مردمی، کشتن بیگناهان و تخریب های گسترده کار معترضان نبود بلکه اقدام طراحی شده دشمن بود که دو سال و نیم برای آن برنامه ریزی و هزینه کرده بودند و توسط اشرار و عوامل داخلی آنها اجرا شد.

سیره علما در حمایت از تولید داخلی

امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناسبت ۱۰ آذر شهادت آیت الله سید حسن مدرس گفت: این شهید بزرگ یک نماینده نمونه مجلس بود که در مقابل رضاخان قلدر ایستاد و با شجاعت گفت: زنده باد مدرس، مرده باد رضا خان.

او افزود: شهید مدرس همانند رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی بر حمایت و استفاده از تولید داخلی داشت چنانچه قبا و عبای او از کرباس و ساخت ایران بود.

آیت الله علما گفت: بزرگان و عالمان دینی همواره بر حمایت از تولید و اقتصاد مقاومتی تاکید داشته اند چنانچه در گذشته علمای بزرگ اصفهان تصمیم گرفتند بر پیکر کسی که کفن او غیر از کرباس باشد، نماز نخوانند با این هدف که استفاده از محصولات داخلی جا بیفتد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.