این بو که مشابه با بوی تعفن و سوختگی پلاستیک است در محلات جنوبی و شرقی کرمانشاه بیشتر از دیگر نقاط احساس می‌شود.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا با تایید انتشار این بو، گفت: همکاران ما از صبح امروز کار رصد و پایش دقیق سطح شهر به منظور شناسایی منشاء بو را آغاز کردند.

فریدون یاوری توضیح داد: منابع بسیاری همچون آتش زدن زباله‌ها و وضعیت رودخانه قره‌سو برای بوی تعفن متصور است که تا پس از مشخص شدن تحقیقات

نمی‌تواند به صورت دقیق در رابطه با آن نظر داد.

وی افزود: در تحقیقاتی ابتدایی مشخص شد که حجم گسترده‌ای از لاستیک‌های فرسوده توسط افراد سودجو در ضلع شرقی شهر کرمانشاه آتش زده شده است که بوی لاستیک سوخته در سطح شهر می‌تواند ناشی از آن باشد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه در ادامه گفت: افرادی که اقدام به آتش زدن این حجم گسترده از لاستیک‌ها کرده‌اند تاکنون شناسایی و دستگیر نشده‌اند.

یاوری از احتمال کاهش شاخص سلامت هوای استان خبر داد و گفت: این احتمال وجود دارد که شیوع بو نامطبوع در سطح استان بر میزان کیفیت شاخص‌های سلامت هوای کرمانشاه تاثیر گذاشته باشد.

شهر کرمانشاه بیش از نیمی از جمعیت 2 میلیون نفری استان را در خود جای داده است.

سایت دفع زباله‌های شهری و بیمارستانی سراب قنبر نیز در جنوب این شهر قرار دارد که گاها انباشت گاز متان در زیر سطح زباله‌ها منجر به بروز آتش سوزی‌های گسترده در آن می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.