محمد خسروی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی نقشه‌های هواشناسی آسمان استان تا اواسط هفته آینده صاف و نیمه ابری است.

وی با بیان اینکه موج تاثیرگذاری از بارش‌ها در این مدت از آسمان کرمانشاه عبور نمی‌کند، گفت: این احتمال وجود دارد که در برخی از مناطق شاهد بارش‌های خفیف باران باشیم اما این بارش‌ها چندان تاثیر گذار نیستند.

وی با بیان اینکه شب گذشته سنقر با منفی یک درجه زیر سفر سردترین نقطه استان بود، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود که دمای هوای روزانه و شبانه از فردا روند کاهش به خود بگیرد و ما شاهد خنکتر شدن هوا باشیم.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه در بخش دیگری از صحبتهای خود به میزان بارش‌ها در استان اشاره کرد و یادآور شد: بیش از ۵۱ میلی‌متر بارش باران تاکنون در سطح استان داشتیم که این بارش‌ها در سطح شهر کرمانشاه به ۶۶ میلی‌متر رسید.

خسروی با اشاره به اینکه پاییز و زمستان پربارانی در راه است، گفت: پاییز سال گذشته ۲۹۱ میلی‌متر بارندگی داشتیم که ۷۰ درصد بیشتر از نرمال بود؛ پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در پاییز امسال ۱۲۰ تا ۱۸۰ میلی‌متر بارندگی داشته باشیم که به اندازه نرمال یا مقداری بیشتر است.

وی افزود: در زمستان سال گذشته ۲۵۴ میلی‌متر بارندگی داشتیم که طبق پیش بینی‌ها این میزان بارش امسال حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلی‌متر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه پاییز امسال را از سال گذشته بیشتر پیش‌بینی کرد و گفت: به نظر می‌رسد که پاییز امسال یک تا سه درجه از سال قبل سردتر و یک درجه از حالت نرمال گرمتر باشد.

خسروی عنوان کرد: میانگین بارش‌های سال آبی گذشته (از مهرماه سال ۹۷ تا شهریور ۹۸) ۷۷۵ میلی‌متر بود که نسبت به میانگین نرمال ۶۸ و نسبت به سال قبل از آن ۴۶ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.