اخبار مرتبط

«حامد دارابی» روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: این تعداد متقاضی برای شرکت در مراسم اربعین، از ابتدای شهریور ماه تاکنون نام‌نویسی کرده اند.

وی با بیان اینکه میزان نام‌نویسی کرمانشاهی ها برای حضور در راهپیمایی اربعین افزایش پیدا کرده، گفت: سال گذشته ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر برای حضور در آیین راهپیمایی اربعین نامنویسی کرده بودند که این آمار امروز(۲۴ مهر ماه) بیش از ۱۹ هزار نفر افزایش پیدا کرده و کماکان نیز در حال افزایش است.

تمدید نام نویسی در سامانه سماح

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه با اشاره استقبال چشمگیر مردم برای حضور در راهپیمایی اربعین امسال، اعلام کرد: مدت نام نویسی در سامانه سماح که پیش تر قرار بود امروز به اتمام برسد، تا پایان روز اربعین(۲۷ مهر ماه) تمدید شد.

دارابی با بیان اینکه ۱۸ دفتر زیارتی فعال در استان کرمانشاه کار نام نویسی زائران را انجام می دهند، گفت: زائران می توانند با مراجعه به سامانه سما و پرداخت ۲۲ هزار تومان کار ثبت نام خود برای حضور در راهپیمایی اربعین را انجام دهند؛ هزینه نامنویسی از طریق دفاتر زیارتی ۲۵ هزار تومان است.

وی به بازگشایی مرز  خسروی اشاره کرد و گفت: امسال حجم عظیمی از زائران اربعین حسینی برای خروج از طریق مرز خسروی وارد کرمانشاه شده اند.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۲۲۴، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.