اخبار مرتبط

شیرزاد احسان خواه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه ۶۰۰ مدرسه زیرپوشش این طرح قرار دارند، افزود: طرح مدارس مروج سلامت با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان انجام می شود.

وی ادامه داد: در راستای این طرح، مدارس مورد بازدید کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قرار می گیرند، مدارس مروج سلامت باید دارای شرایط خاص باشند یعنی کل شرایط ایده آل یک مدرسه را چه از نظر ساختاری و چه از نظر نیروی انسانی دارا باشند که سقف آن نهایت تا دریافت پنج ستاره است.

احسان خواه افزود: در هر مدرسه یک مجری که معمولا مربی پرورشی یا بهداشت است مجری طرح سفیران سلامت می شود و به آموزش و انتخاب دانش آموزان می پردازد.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش کرمانشاه اظهار داشت: ۲۰ درصد دانش آموزان ابتدایی استان و ۱۰ درصد دانش آموزان متوسطه اول و دوم سفیر سلامت هستند.

احسان خواه یادآور شد، این سفیران پس از آموزش مطالب را به دیگر دانش آموزان منتقل می کنند و کارت مراقب سلامت به تعداد کل دانش آموزان در سال جاری تهیه شده است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای چهار هزار و ۶۰۰ مدرسه است که از این تعداد ۲ هزار و ۴۱۷ مدرسه مختص دانش‌آموزان مقطع ابتدایی است که ۱۷۶ هزار دانش‌آموز دارد.

۳۵۰ هزار دانش‌آموز و ۲۷ هزار معلم در سال تحصیلی جدید راهی پنج هزار و ۷۰۰ کلاس درس استان کرمانشاه شدند.

۷۴۶۰/۸۰۶۶ 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.