اخبار مرتبط

کامران آبی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری نمادین این مانور که در مدرسه پسرانه شاهد قصرشیرین با حضور دستگاه های ایمنی و دانش آموزان برگزار شد، افزود: هدف از اجرای این مانور که با کمک شبکه بهداشت و درمان و جمعیت هلال احمر برگزار شد، آشنایی با مخاطرات استفاده از مواد محترقه و پیشگیری از آتش سوزی و آسیب های وارده جانی و مادی به افراد و به خصوص دانش آموزان همچنین نحوه مهار و اطفای حریق و استفاده از کپسول هایی آتش نشانی است.
وی اظهار داشت: استفاده نادرست از مواد محترقه و انفجار مواد غیرمجاز دست ساز در چهارشنبه آخر سال باعث مصدومیت عده ای و از دست دادن جان بسیاری از جوانان می شود که در این زمینه برنامه آشنایی با مخاطرات مواد محترقه در مدارس به اجرا درآمد.
مدیر آموزش و پرورش قصرشیرین گفت: با اطلاع رسانی صحیح در زمینه خطرات استفاده از مواد محترقه در چند سال اخیر، شاهد کاهش تلفات حوادث چهارشنبه سوری هستیم.
آبی ادامه داد: نظارت خانواده ها بر نحوه رفتار دانش آموزان، تشریح نحوه درست شادی کردن و همچنین استفاده از فضای مجازی و فعالان شبکه های اجتماعی می تواند در زمینه برگزاری درست آیین چهارشنبه سوری موثر باشد.
چهارشنبه ‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که در آخرین غروب سه‌شنبه سال برگزار می‌شود و برافروختن و پریدن از روی آتش مشخصهٔ اصلی آن است.
این مراسم اولین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر، به ‌صورت جمعی در فضای باز برگزار می‌شود.
همه ساله در این شب برخی از نوجوانان و جوانان به دلیل استفاده از مواد محترقه دست ساز کشته و یا مصدوم می شوند که در این سال ها سازمان های مردم نهاد و همچنین اورژانس و آتش نشانی با راه اندازی کمپین های مختلف در زمینه عدم استفاده از مواد محترقه سعی داشته که تلفات جانی و میزان مصدومین این حادثه را کاهش دهد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت، سه هزار و 600 دانش آموز دارد که در 48 مدرسه شهری و روستایی و 6 مدرسه عشایری در قالب 176 کلاس درس زیرنظر 400 مربی مشغول تحصیل هستند.
3012/8066
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.