اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدحسین مختاری روز پنجشنبه در بازدید از محل در نظرگرفته شده برای راه اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در روانسر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در کرمانشاه نیز به عنوان هفتمین استان کشور دانشگاه مذاهب اسلامی راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: مقدمات و تمهیدات راه اندازی این دانشگاه در استان کرمانشاه و در منطقه اورامانات در حال مهیا شدن است و امیدواریم تا مهر ماه سال 98 راه اندازی شود.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ادامه داد: با راه اندازی این دانشگاه در کرمانشاه، این استان به عنوان یکی از مراکز مهم و قطب علمی کشور تبدیل خواهد شد.
حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: تاسیس این دانشگاه در منطقه اورامانات و جذب جوانان مستعد به ارتقا سطح علمی و معنوی و پویایی فرهنگی جامعه منجر می شود.
وی اظهار کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی تنها دانشگاهی است که از مذاهب مختلف و به ویژه نسل جوان در کنار همدیگر و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و در رشته های مختلف مشغول تخصیل هستند.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی یادآور شد: این دانشگاه با رهنمود مقام معظم رهبری تاسیس شده و در فعالیت 25 ساله خود، دانش آموختگان زیادی وارد جامعه کرده که از نیروهای تقریبی و معتدل هستند و از لحاظ نظری و آکادمیک نیز در مقابله با افراط، خشونت و مبارزه با تکفیر موفق عمل کرده ا ند.
نماینده مردم منطقه اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خوشبختانه در این منطقه روحانیون همیشه در صحنه هستند و روحانیون اهل تسنن و اهل تشیع با تقریب مذاهب می توانند زمینه اتحاد، امنیت و آرامش بیشتر را در این منطقه مرزی فراهم کنند.
شهاب نادری افزود: برای تسهیل و شتاب بخشیدن در راه اندازی داشگاه مذاهب اسلامی در منطقه اورامانات تمام تلاش و توان خود را بکار خواهیم گرفت.
وی تصریح کرد: استاندار کرمانشاه برای راه اندازی این دانشگاه و در خصوص اختصاص اعتبارات لازم نیز قول مساعد را داده اند.
نماینده مردم شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسرو ثلاث باباجانی ادامه داد: طلبه ها و روحانیون منطقه اورامانات بسیار مشتاق هستند که دانشگاه مذاهب اسلامی در منطقه اورامانات تاسیس شود و امیدواریم با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته در مهر ماه سال 98 آغاز به کار کند.
7455/3033
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.