معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت از محیط زیست کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس داده‌های ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا وضعیت هوای استان از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته بهبود پیدا کرده است.

اقبال حمیدی اضافه کرد: همچنین ۱۷ روز هوای پاک، ۱۲۰ روز قابل قبول، ۱۰۴ روز ناسالم برای گروه‌های حساس، چهار روز ناسالم برای عموم، ۲ روز ناسالم و یک روز خطرناک را از ابتدای سال ۹۷ تا دوم آذر همین سال در استان داشتیم.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت از محیط زیست کردستان یادآور شد: در حال حاضر هم مشکلی در خصوص آلودگی هوا در این استان نداریم و آلاینده‌های گازی موجود در هوا بیشتر از حد استاندارد نیستند.

حمیدی افزود: در چند روز اخیر شاهد پدیده اینورژن (وارونگی هوا) در برخی از شهرهای استان از جمله سنندج بودیم ولی این وارونگی در حدی نبود که منجر به افزایش آلاینده‌های گازی شود البته با توجه به پیش‌بینی هواشناسی از بعدازظهر امروز سامانه بارشی وارد آسمان استان شده و این پدیده را برطرف می‌کند.

بر اساس شاخص های سنجش کیفیت هوا، اگر شاخص کیفیت هوا کمتر از ۵۰ باشد، هوا پاک، بین ۵۱ تا ۱۰۰ قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بیشتر از ۳۰۱ خطرناک تلقی می‌شود.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان کردستان در شهرستان های سقز، بانه، مریوان، قروه و سنندج،  دستگاه سنجش آلودگی و کنترل کیفیت شاخص هوا نصب کرده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.