اخبار مرتبط

بهمن مرادنیا شامگاه سه‌شنبه در هجدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه کردستان با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: سد آزاد از جمله سدهای بزرگ کشور و کردستان است و نیاز استان به منابع آبی این سد بیشتر از همدان است که ۴۷ درصد اراضی آن آبی است.
وی با بیان اینکه نیاز است مراحل ساخت سد آزاد هر چه سریعتر تمام شود، افزود: یکی از مشکلات ما در استان، بحث آب شرب سنندج است اگرچه از لحاظ بهداشتی سلامت آن تایید شده اما طعم و بوی آن مشکل دارد و باید برای آن چاره اساسی اندیشید.
استاندار کردستان به برنامه ریزی برای انتقال ۴۰ میلیون مترمکعب آب از سد آزاد به سد قوچم و دشت‌های قروه و دهگلان اشاره کرد و یادآور شد: با تکمیل سد آزاد و انتقال آب آن به سد قوچم، دشت‌های شرقی استان از وضعیت کم آبی کنونی و خشکسالی نجات پیدا می‌کنند.  
مرادنیا به تخصیص آب به ۹۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم این استان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با کمک دولت و تامین اعتبارات مورد نیاز، این طرح در استان هر چه زودتر اجرایی و زمینه توسعه منطقه فراهم شود.
وی با بیان اینکه در این جلسه تفاهم نامه احداث سه هزار واحد مسکون ویژه محرومین و روستاییان منعقد میشود، اضافه کرد: ۳۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح راه آهن همدان - سنندج نیز تخصیص یافته که امیدواریم برای مابقی آن نیز اعتبار در نظر گرفته شود و این پروژه تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.
استاندار کردستان به برنامه ریزی برای تامین آب شرب ۱۸۰ هزار نفر در شهر دیواندره و روستاهای اطراف و ۱۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی از سد سیازاخ اشاره کرد و افزود: تکمیل این طرح کار بسیار ارزشمندی است که امیدواریم بتوانیم در سریعترین زمان آن را به بهره برداری برسانیم تا مردم از مزایای آن بهره مند شوند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.