اخبار مرتبط

عبدالرضا رحمانی‌فضلی روز یکشنبه در همایش پیامبر اعظم (ص)، رهبری، اتحاد ملی و اقتدار امت اسلامی در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج اظهار داشت: دشمن به دنبال دسترسی به نفت خاورمیانه و تسری به کشورهای مختلف منطقه است، لذا انرژی‌های نو و تکنولوژی های ممنوعه را بهانه‌ای قرار داده تا در واقع به به منافع خود دست پیدا کند.

وی با بیان این که آنها ناتوان از اداره امور خود هستند و نمی‌توانند به نیاز فطری مردم خود پاسخگو باشند، اضافه کرد: رویارویی حق و باطل، علت اصلی دشمنی دشمنان با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان هر اقدامی در طول ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی از جنگ و تحریم و انزوا را در همه ابعاد انجام دادند، افزود:  در هر مرحله از مقابله دشمن به فرصت‌های بالایی تبدیل کردیم.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه جنگ تحمیلی برکات زیادی برای کشور داشت، هرچند هزینه‌های سنگینی هم داشتیم که تنها در کردستان ۵۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب کردیم، اظهار داشت: در تحریم‌ها هم سکویی ساختیم تا به استقلال اقتصادی و خودکفایی برسیم.

وی با اشاره به تغییر رویه دشمن در مذاکرات و تعاملات با ایران اشاره کرد و گفت: آنها مذاکرات را از بحث هسته‌ای به منطقه‌ای تعمیم دادند، در حالی که در بوقهای تبلیغاتی خود مدام از این می‌گویند که ایران در ساختار خود اسیر مشکلات داخلی است؛ اما اگر اینگونه بود چرا می‌خواهند در موضوع منطقه‌ای با ایران مذاکره کنند؟

وزیر کشور افزود: دشمنان قصد داشتند دولت مردمی سوریه را ظرف یک ماه از بین ببرند، عراق را مدیریت کنند، ساختار حکومتی لبنان را از بین ببرند و یمن را تسخیر کنند اما این ایمان مردم،  دین خدا،  اخلاص، شهامت شهدا و اراده و استقامت امت بزرگ اسلامی بود که توانست دشمنان را ناامید کند.

وی افزود: سال‌ها برای ایران هراسی در سطح بین‌المللی تلاش کردند اما نتیجه آن مقاومت در مسیر حق شد چرا که قول خداوند برای یاری و همراهی مومنان همیشگی است.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز اسلام، عزیزتر در مسیر روشنایی حرکت می‌کند، تاکید کرد: انواع جریانات انحرافی خشونت طلب را با کمک تسلیحاتی و پشتیبانی سیاسی ایجاد کردند و داعش خودساخته آمریکایی با تئوری دین علیه دین به مصاف مسلمانان آمد تا جریان صاف و زلال اسلام را در منطقه متوقف کند اما نتیجه آن این شد که جهان اسلام و تمامی دنیا به ماهیت ناپاک این جریان پی بردند و بخش زیادی از آلودگی را همانند موجی در دریا کنار زدند.

رحمانی فضلی افزود: آمریکا با زدن تیر خلاص نابودی به رهبر داعش می خواست افتخار نابودی این جریان انحرافی خود ساخته را از آن خود کند در حالیکه کار اصلی را ملت مسلمان منطقه انجام داده بودند.

وی به موضوع اربعین با هم اشاره کرد و افزود: این موضوع یک موضوع مذهبی، نژادی، زبانی و جغرافیایی خاص نیست بلکه به فرموده رهبری موضوعی انسانی است که حرکت عظیم فرهنگی ایجاد می‌کند و پیام آن اخلاص محبت و دوستی است.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز صحبت از وحدت تنها یک موضوع سطحی نیست افزود: باید وحدت را به عنوان یک موضوع عقلی و تاریخی پذیرفت و  با پرداختن به آن، رسالت خود را شناخت، موانع وحدت را کنار زد و مواضع آن را تقویت کرد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جهان بینی های مختلف مادی در جهان، گفت: آنها اکر اسمی از عدالت ببرند آن را وسیله ای برای استثمار بیشتر بشریت قرار می دهند، اما اسلام قدرت اعمال عدالت را دارد.

وی با بیان اینکه مقابله شکل گرفته در دنیای امروز بر اساس امور مادی، ثروت اندوزی و لیبرالیستی است، افزود: ایدئولوژی حاکم در این حکومت‌ها مبتنی بر مسائل مادی است و ناتوانی خود را در پاسخگویی به نیاز فطری انسان ها اثبات کرده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مواجهه و رویارویی این قدرت‌ها در ظاهر انباشت ثروت است، اما در درون به مواجهه حق و باطل تبدیل شده است، یادآور شد: اساس رشد این حکومت‌ها بر این مبناست که ملت‌های مختلف را استثمار می‌کنند و با زور و ظلم امور خود را به پیش می‌برند.

رحمانی‌فضلی تأکید کرد: حکومت های مبتنی بر این تفکر امروز در سردرگمی، حیرت و بلاتکلیفی در شرایط عمومی تمدنی و مادی دنیا به سر می‌برند، این در حالی است که اسلام دین  عدالت، معرفت، اخلاق و برابری است و این ویژگی‌ها به دشمن اجازه نمی‌دهد که مقابل اسلامی بایستند.

بنابر روایات اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و طبق روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول ولادت پیامبر(ص) است این ایام با تدبیر امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.