ماموستا سیدمحسن حسینی روز یکشنبه در همایش پیامبر اعظم) ص) و سفیران وحدت که با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی در سنندج برگزار شد با اشاره به موفقیتهای پیامبر اکرم (ص) در دعوت مسلمانان به وحدت اظهار داشت: به گواه مفسران و علمای مذاهب شیعه و سنی عدم جغرافیا نگری و ملی نگر نبودن پیامبر اکرم (ص) مهمترین دلیل موفقیت نهضت ایشان است.

امام جمعه موقت سنندج در خصوص اهمیت وحدت در جامعه اسلامی افزود: در ۴۰ سال عمر با  برکت انقلاب اسلامی به دلیل اینکه بنیانگذار این نظام، امام راحل و رهبر معظم انقلاب در مساله دین اسلام ملی گرایی و مذهب گرایی نداشتند، توانستیم تمام توطئه ها را خنثی کنیم.

ماموستا حسینی اضافه کرد: فتوای امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مقدسات اهل سنت و اهمیت ارج نهادن به آن شهامتی بزرگ و ستودنی در راستای تحکیم وحدت در امت اسلامی است.  

وی یادآور شد: امروز دشمن به دنبال اختلاف افکنی بین امت اسلامی با مساله قومی گرایی هستند و در آخرین اقدام خود مساله تُرک و کُرد را در جامعه مطرح کردند که باید توجه داشته باشیم همه حافظ دین و انقلاب هستیم و قوم گرایی در برابر وحدت امت اسلامی توانایی عرض اندام ندارد.

ماموستا حسینی تاکید کرد: با توجه به این توطئه ها، امروز رسالت وزارت کشور بزرگ و مهم است چرا که رهبر اعتمادی که به دولت کرده را باید جواب داده تا همه پیرو خط ولایت فقیه باشیم و مقابل توطئه دشمنان بایستیم.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اینکه وزیر کشور در سفر ۲ روزه خود به کردستان دنبال رفع مشکلات مردم هستند،  گفت: بیشتر علمای اهل سنت فاقد مسکن هستند و انتظار می‌رود این مشکل از سوی مسئولان کشور مورد توجه قرار گرفته و برای رفع آن تدبیری بیندیشند.

ماموستا حسینی افزود: علمای اهل سنت مرکز بزرگ اسلامی را برای خود دارالعما،  دارالعماره و دارالتدریس قرار داده و به خدمت خلق خدا مشغول هستند اما لازم است که منزلی برای اسکان شان داشته باشند.

بنابر روایات اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و طبق روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول ولادت پیامبر(ص) است این ایام با تدبیر امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.