مدیران صندوق اعتباری هنر در دومین روز از سفر خود به استان کردستان با دو نفر از هنرمندان و یکی از فعالان قرآنی شهرستان دهگلان دیدار و گفتگو کردند.

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر در این دیدار با اشاره به اقدامات انجام شده در سفر به استان‌های کشور و  دیدار با هنرمندان اظهار داشت: خوشبختانه در جریان سفرهای حمایتی با بیش از چهار هزار هنرمند از نزدیک دیدار داشتیم.  

منصور وحیدی فر با بیان اینکه هنرمندان گمنام بسیاری در نقاط محروم شناسایی و از خدمات صندوق برخوردار شدند، اضافه کرد: امیدواریم با حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد  اسلامی که توجه ویژه‌ای به این و موضوع دارند و یاری هنرمندان این سفرها تداوم یابد و شاهد شکوفایی هرچه بیشتر فرهنگ و هنر کشور باشیم.

وی با ابراز خرسندی از اینکه فراز و فرودهای گذشته در خدمات به هنرمندان وجود ندارد، افزود: در حال حاضر ۲ هزار و ۱۶ نفر کردستانی عضو صندوق اعتباری هنر هستند که از این تعداد یک هزار و ۳۷ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند.

وحیدی فر با بیان اینکه صندوق اعتباری هنر با دید تسهیل گری اقدام به بیمه هنرمندان می‌کند، اظهار داشت: نگاه فیلترینگ و ارزیابی تخصصی نیز در شناسایی هنرمندان مورد توجه است تا هنرمندان واقعی شناخته و تمییز داده شوند و مسئولیت تعیین و تشخیص این بار مهم بر عهده اداره ارشاد است.

مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز گفت: در دو سال گذشته با سفر به استان‌های کشور طی یک برنامه منسجم از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات هنرمندان قرار گرفتیم.  

زهرا حق شعار اضافه کرد: در این سفرها کل مطالب مطرح شده دسته‌بندی و با توجه به امکانات صندوق در راستای رفع مشکلات و حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه اقدامات لازم بعمل می‌آید.

وی با اشاره به رسالت و سیاست صندوق اعتباری هنر در چتر حمایت از هنرمندان اضافه کرد: بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی خدمات درمانی، پرداخت کمک مستمری، تکریم از هنرمندان و اعطای تسهیلات رفاهی از جمله خدمات صندوق اعتباری هنر در حمایت از هنرمندان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان با اشاره به افراد بیمه شده در دو سال اخیر اضافه کرد: در این مدت ۳۰ نفر هنرمند شهرستان دهگلان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

فردین وکیلی با بیان اینکه مبلغ حق بیمه برای خیلی از هنرمندان زیاد است، افزود: سازمان تامین اجتماعی موارد معرفی شده ما را با نگاه تسهیل‌گری و سرعت مناسب انجام نمی‌دهد و لازم است پذیرش هنرمندان معرفی شده از شهرستان دهگلان برای دریافت تسهیلات بیشتر شود.

هیات اعزامی صندوق اعتباری هنر کشور روز جمعه ۱۰ آبان وارد کردستان شدند و از روز شنبه تا چهارشنبه هفته جاری با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان های قروه و دهگلان، بیجار و دیواندره، مریوان و سروآباد، کامیاران و سنندج، سقز و بانه دیدار می‌کنند.

نشست خبری و رادیو وتلویزیونی و دیدار با فعالان رسانه‌ای در روز پنجشنبه ۱۶ آبان پایان بخش برنامه‌های یک هفته‌ای هیات اعزامی صندوق اعتباری هنر در کردستان است.

در ادامه این دیدار هر کدام از اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان دهگلان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.