احمد فعله گری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با استفاده از این شبکه انتقال و توزیع، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۹ درصد جمعیت روستایی استان کردستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه جهش بسیار خوبی در حوزه گازرسانی به مناطق مختلف استان صورت گرفته است، افزود: در حال حاضر ۹۶ درصد کل جمعیت استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل هستند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: اکنون ۳۱ شهر و یک هزار و ۲۲۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند و گازرسانی به ۲۰۰ روستا و ۲۱۵ واحد صنعتی نیز در دستور کار است.

فعله گری بهره‌مندی واحدهای صنعتی از گاز را در راستای کاهش استفاده از سوخت فسیلی از اولویت های این شرکت اعلام کرد و گفت: با گازرسانی به واحدهای صنعتی در این استان سالانه گاز طبیعی جایگزین ۲۹ میلیون لیتر سوخت مایع می‌شود.

وی با بیان اینکه هر ماه ۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری در سطح استان انجام می‌شود، تاکید کرد: طبق مصوبه شورای اقتصاد برای گازرسانی به هر واحد صنعتی تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال می‌توان هزینه کرد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان به انجام ایمن‌سازی در شبکه گاز استان اشاره کرد و افزود: کار مقاوم‌سازی، به روزرسانی و  نگهداری شبکه انجام شده و در این حوزه مشکلی وجود ندارد.

شرکت گاز کردستان حدود ۵۲۰ هزار مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی،  عمومی و ادارات دارد و  بیش از یک میلیون و ۵۴۰ هزار نفر جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

۷۳۵۵/۹۱۰۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.