لیلا آژیر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیشتمان خانی که به عنوان بخشدار بخش مرکزی شهرستان بانه منصوب شده از نیروهای وزارت کشور و شاغل در  فرمانداری بانه است.

وی با اشاره به اینکه خانی دارای ۱۱ سال سابقه خدمت در پست های کارشناس واحد امور اجتماعی و مشاور امور بانوان فرمانداری بوده افزود: سال گذشته نیز لطیفه نوروزی و نگار صابری به عنوان نخستین بخشداران زن  استان  به ترتیب در بخش های زیویه سقز و مرکزی بیجار منصوب و مشغول بکار شدند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به جایگاه مدیریتی بانوان در سطح کشور گفت: از سال ۹۴ تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر از زنان شاغل در پستهای مهم مدیریتی این استان بکار گرفته شدهاند.

وی اظهار داشت: مدیرکل، معاون اداره، معاون مدیرکل، رئیس اداره، رئیس دانشگاه، معاون فرماندار، مشاور فرماندار، بخشدار و دهیار از جمله پست های مهم بانوان در استان کردستان است.

استان کردستان با ۲۹ هزار و ۱۳۷ کیلومتر مربع طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت است.

استان کردستان بر اساس آخرین تقسیمات کشوری در سال ۱۳۹۰ دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ آبادی دارای سکنه و ۱۸۷ آبادی خالی از سکنه بوده است.

۷۳۴۸ / ۳۰۳۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.