جلال الدین سلیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ۲۳۲ نفر از این تعداد متقاضی با استفاده از ۱۱۳ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات خرید و ۶۵۲ نفر نیز با ۳۱۲ میلیارد و ۷۴۱ میلیون ریال تسهیلات فروش اقساطی موفق به خرید خانه شده اند.

وی با بیان اینکه در سال جاری این بانک در قالب ۲ هزار و ۱۹۳ پرونده در بخش های مختلف حدود ۸۶۸ میلیارد و ۵۵۳ میلیون ریال تسهیلات پرداخت کرده است، افزود: فروش اقساطی مسکن بیشترین میزان تسهیلات پرداختی امسال این بانک است و پس از آن تسهیلات جعاله تعمیر مسکن با ۶۳۰ پرونده به میزان ۱۴۹ میلیارد و ۴۸ میلیون ریال در ردیف بعدی قرار دارد.

مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان با بیان اینکه میزان کل تسهیلات پرداختی این بانک از سال های گذشته تاکنون حدود ۱۹ هزار میلیارد ریال است، اضافه کرد: امسال ۹۰ درصد تسهیلات حوادث غیرمترقبه سیل و زلزله نیز پرداخت شده و اولین واحد ساخته شده از محل این تسهیلات در بیجار به زودی افتتاح می‌شود.

وی یادآور شد: از این محل ۱۱۱ واحد شهری در بانه، سقز، کامیاران، بیجار و مریوان و ۱۰۳ واحد روستایی تسهیلات دریافت کرده و علاوه بر آن ۴۰۰ واحد نیز برای تعمیرات تسهیلات می گیرند.

سلیمی، احیای بافت فرسوده و ناکارآمد شهری را از سیاست های این بانک اعلام کرد و گفت: در این راستا تسهیلات ۹ درصدی پرداخت می شود و برای تبلیغ این اقدام نیز با دفاتر تسهیل گری سطح شهر همکاری های مختلفی انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: برنامه بانک این است افرادی که در بافت فرسوده متقاضی هستند تجمیع شوند و در قالب بلوک های شهری از سوی سرمایه گذران واحدهای آنان احداث و برای هر واحد با توجه به جمعیت شهری تسهیلات ۴۰۰ و ۶۰۰ میلیون ریالی ۹ درصدی و یک میلیارد ریالی ۱۸ درصدی پرداخت شود.

بانک مسکن در استان کردستان دارای ۲۴ شعبه است که ۱۰ مورد از این شعب در شهر سنندج و ۱۴ شعبه نیز در سایر شهرستان ها خدمات رسانی می کنند.

۳۰۳۴/۹۱۰۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.