معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:  مطالعات علمی نشان داده که ساعت گفت‌وگوی بین اعضای خانواده‌ها از 2 ساعت در شبانه روز در 20 سال گذشته، هم اکنون به 20 دقیقه کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، معصومه ابتکار امروز( 21 تیر) در جلسه طرح ملی خانواده که در اداره ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم در هر کشوری، انسجام و سرمایه اجتماعی است که به لحاظ نوع مشارکت و همکاری مردم در تعلقات مختلف ممکن است دچار فراز و نشیب در جامعه شود.

وی تصریح کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا مسئله خانواده، یکی از ارکان انسجام اجتماعی، همدلی و همراهی است که شاخص سلامت را در جامعه به سلامت خانواده ارتباط می‌دهند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، عنوان کرد: جامعه شناسان معتقدند که در بعضی از کشورها اگر خانواده‌ آسیب ببیند کشورشان با وجود آسیب می‌تواند ادامه دهنده باشد اما در کشور ایران که متکی به ارزش‌های معنوی و عاطفی است نمی تواند پیشرو باشد لذا بحث خانواده از امنیت بالایی برخواردار است.

ابتکار افزود: واقعیت این است که هیچ کشوری به مسئله از دست دادن خانواده رضایت نمی‌دهد در واقع خانواده کمک کننده به انسجام اجتماعی در هر کشوری است چرا که نسل آینده متکی به تشکیل خانواده هستند.

وی عنوان کرد: متاسفانه در شرایط فعلی که جامعه درگیر جنگ ناجوانمردانه اقتصادی و روانی علیه کشورمان است، دشمن اقتصاد و اشتغال را مورد هدف قرار داده که در این راستا باید اساتید، دانشجویان، احزاب و فعالان مدنی برای رسیدن به یک هدف واحد که انسجام کشور است، تلاش کنند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، ذکر کرد: در این راستا رویکرد معاونت زنان و خانواده، دولت دوازدهم و سیاست‌های رئیس جمهوری توجه خاص به شرایط خانواده است که چه اقداماتی برای خانواده ها انجام بدهیم که انسجام خانواده های ایرانی را حفظ و از آسیب های بعدی جلوگیری کنیم.

ابتکار گفت: در طرح گفت و گوی ملی خانواده به مسئله بسیار مهم مهارت خانواده می‌پردازیم چرا که کلید انسجام خانواده‌هاست.

وی ذکر کرد: مهارت خانواده را باید در دوران کودکی به فرزندانمان آموزش بدهیم که در این راستا در سال گذشته در مدارس، مهارت گفت‌وگو و ارتباط گرفتن را به دانش آموزان آموزش داده‌ایم.

ابتکار خاطرنشان کرد: مطالعات علمی نشان داده که ساعت گفت‌وگوی بین اعضای خانواده‌ها از 2 ساعت در شبانه روز در 20 سال گذشته، هم اکنون به 20 دقیقه کاهش یافته است.

وی کاهش ساعت مکالمه در خانواده را شبکه مجازی دانست و ادامه داد: متاسفانه فضای مجازی موجب شده که خانواده ها کمتر در منزل صحبت کنند.

 انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.