اخبار مرتبط

دانش زندی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه راه ارتباطی 120 روستای این استان امروز به علت بارش برف و کولاک مسدود شده بود اظهار داشت: راهداران تا کنون راه ارتباطی 80 روستا را بازگشایی کرده اند.
وی اضافه کرد: 40 روستای باقی مانده در شهرستان دیواندره واقع شده که راهداران در طول امروز اقدام به بازگشایی آنها کرده اند اما تدوام کولاک در مقاطع مختلفاین راه ها را مجدد مسدود کرده است.

**هشت فقره بهمن در گردنه ژالانه سقوط کرد
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان همچنین از سقوط هشت فقره بهمن سنگین و نیمه سنگین در گردنه ژالانه خبر داد.
وی افزود: این بهمن ها در طول امروز در مسیر درکه - ارومان سقوط کرده و راهداران تا ساعت 19 امروز مشغول بازگشایی این مسیر بوده اند که اکنون تمامی مسیر ایمن سازی شده است.

** تردد در تمامی راه های کردستان جریان دارد
زندی گفت: اکنون تردد در تمامی محورهای بین شهری این استان باز و جریان دارد اما با توجه به برودت هوا در برخی نقاط کولاک و یخبندان شبانه وجود دارد.
به گزارش ایرنا، کردستان دارای 725 راهدار شامل 475 راهدار رسمی و 250 راهدار بخش خصوصی است که حدود 600 تن از این راهداران شامل 350 نفر با استفاده از 300 دستگاه ماشین آلات برف روب در جاده های بین شهری و 250 نفر نیز با 200 دستگاه ماشین آلات در جاده های فرعی و روستایی استان مستقر می شوند.
راهداران استان کردستان در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را تحت پوشش قرار می دهند که شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی است.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.
همچنین جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.
3034 / 7349
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.