اخبار مرتبط

ناجی روحانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد دارای شغل هایی از جمله مشاور معاملات ملکی، بازاری و صنف طلا فروش بودند که گواهینامه مهارت کارگر ساختمانی دریافت کرده و از این بیمه سوء استفاده می کردند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 14 هزار و 500 کارگر ساختمانی در سنندج تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده و ساماندهی شده اند، افزود: در مجموع در حال حاضر 35 هزار کارگر ساختمانی در استان کردستان تحت پوشش بیمه هستند.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارگران و استادکاران صنعت ساختمان سنندج با بیان اینکه شورای سازش تشکیل داده ایم، یادآور شد: چهار هزار مورد شکایت کاری بین کارگر و کارفرما را در سنندج با تعامل و همکاری حل و فصل کرده ایم.
روحانی دستمزد روزانه کارگران را در سال جاری 550 هزار ریال اعلام کرد و گفت: مصوبه ای گرفته ایم که براساس آن ارائه نقشه و جواز از طرف سازمان نظام مهندسی منوط به استفاده کارفرمایان از کارگران عضو انجمن است.
وی به تلاش برای ساماندهی کارگران سطح شهر در میادین و چهار راه ها اشاره کرد و افزود: در زمان خدمت شهردار سابق سنندج مصوب شد که سوله سوم خرداد واقع در بلوار شهید نمکی به انجمن صنفی کارگران (برای ساماندهی کارگران) واگذار شود که شهردار فعلی و شورای شهر از واگذاری آن خودداری کردند.
به گزارش ایرنا، براساس آمار ثبت شده در تابستان امسال نرخ بیکاری در این استان 11.3 درصد بود که این میزان در کشور 11.5 درصد است.
شهرستان سنندج حدود 500 هزار نفر جمعیت دارد و با سه شهرداری اداره می شود.
7355/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.