اخبار مرتبط

دانش زندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از روز گذشته و بعد از بارش برف سنگین، تاکنون راه مواصلاتی بیش از 450 روستای این استان بازگشایی شده و تلاش راهداران برای باز کردن راه مسدود روستاهای دیگر نیز همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه تمام جاده های اصلی و فرعی استان باز و تردد خودروها در جریان است، افزود: در حال حاضر گردنه ژالانه، محور درکی به هورامان به دلیل لغزندگی سطح جاده مسدود است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان یادآور شد: تردد در مسیرهای مریوان - سقز و تیژتیژ - گاران در محور مریوان به سنندج نیز با دلیل وجود کولاک فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
زندی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته، بیش از 6 هزار کیلومتر باند توسط عوامل خودروهای راهداری برف روبی و حدود یک هزار خودرو گرفتار در برف نیز رها سازی شده ضمن اینکه نزدیک به 100 نفر هم در راهدارخانه های استان اسکان یافتند.
به گزارش ایرنا، راهداران استان کردستان در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را تحت پوشش قرار می دهند که شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی است. استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود. همچنین جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.
7355/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.