رحیم صدیقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تحلیل نقشه های پیش بینی 10 روزه هواشناسی نشان می دهد، آسمان کردستان از امروز تحت تاثیر جریانات پایدار و نسبتا آرامی قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: از اواخر وقت امروز تا یکشنبه هفته آینده بطور متناوب منطقه در دامنه ناپایداری و بارش باران و برف قرار می گیرد که بیشترین فعالیت این سامانه از ظهر جمعه تا صبح شنبه پیش بینی می شود.
مدیر کل هواشناسی کردستان افزود: همچنین از یکشنبه تا چهارشنبه آسمان کردستان بطور متناوب شاهد ناپایداری هوا خواهد بود که فعلا برآورد بارش های آن زیاد نیست.
صدیقی با اشاره به اینکه در پیش بینی 10 روزه احتمال می رود شاهد هوای نسبتا سردی هم باشیم، یادآور شد: تا اواخر هفته آینده همچنان دماهای شبانه و اول صبح سرد و شرایط یخبندان را در پیش داریم.
وی گفت: از پنجشنبه تا شنبه هفته بعد از شدت سرما کاسته می شود اما از یکشنبه تا چهارشنبه هفته آینده مجددا دمای هوا کاهش یافته و سردی بیشتری احساس می کنیم.
به گزارش ایرنا، استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.
میانگین بارش باران در استان کردستان در آمار 30 ساله بیش از 540 میلی متر است که این مقدار 2 برابر میانگین کشوری است.
در سال زراعی 97 - 96 نیز تراز بارندگی در همه ایستگاه های استان کردستان به نسبت سال گذشته کاملا مثبت بود و به صورت میانگین 555 میلی متر بارندگی داشت.
7349/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.