اخبار مرتبط

فرهاد کاظمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کمک هزینه ازدواج به 2 هزار و 132 نفر از دختران و پسران جوان زیر پوشش این نهاد در استان پرداخت شده است.
وی افزود: امسال سرانه کمک هزینه ازدواج برای دختران نوعروس زیرپوشش این نهاد تا سقف 30 میلیون ریال و برای پسران زیرپوشش نیز براساس شرایط مالی فرد حداقل تا 10 میلیون ریال تعیین شده است.
کاظمی گفت: تعهد امسال کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در این حوزه پرداخت کمک هزینه ازدواج به 2 هزار نفر بوده که براساس آمار موجود این مهم تاکنون حدود هفت درصد بیشتر از تعهد داده شده است.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه در حال حاضر زوج پشت نوبتی برای دریافت جهیزیه در استان نداریم، اظهار داشت: این نهاد علاوه بر پرداخت کمک هزینه، در راستای ازدواج آگاهانه و جلوگیری از طلاق، خدمات مشاوره پیش از ازدواج با همکاری مراکز مشاوره طرف قرارداد این نهاد را به زوج های جوان ارائه می دهد.
کاظمی افزود: امسال 11 میلیارد و 396 میلیون ریال کمک هزینه اجاره مسکن نیز به 2هزار و 20 نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد در استان پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: علاوه براین کمک ها امسال همچنین 6 هزار و 348 نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد 19 میلیارد و 43 میلیون ریال کمک موردی دریافت کرده اند.
در حال حاضر 150 هزار نفر در قالب 75 هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و از خدمات و حمایت های این نهاد در استان بهره مند می شوند.
7348 / 3034
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.