اخبار مرتبط

صلاح الدین عبدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دانش آموزان در 16 آموزشگاه ویژه استعدادهای درخشان در 2 مقاطع متوسطه اول و دوم تحصیل می کنند.
وی با بیان اینکه 950 نفر از این دانش آموزان در دوره متوسطه اول و یک هزار و 350 نفر نیز در مقطع متوسطه دوم مشغول به تحصیل هستند، افزود: امسال برای نخستین بار در پایه دهم مقطع متوسطه دوم علاوه بر رشته های تجربی و ریاضی، 38 دانش آموز در رشته علوم انسانی پذیرش شدند.
رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش کردستان تاکید کرد: دانش آموزان پایه دهم رشته علوم انسانی امسال در مدارس زیر مجموعه آموزش و پرورش ناحیه 2 سنندج و مریوان پذیرش شده اند و با توجه به استقبال خوب دانش آموزان برای سال تحصیلی آینده این رشته در قروه و سقز نیز ایجاد می شود.
وی یادآور شد: از مجموع دانش آموزان تیزهوش مقطع دوم متوسطه استان 230 نفر در رشته ریاضی فیزیک، حدود یک هزار نفر در رشته تجربی و 38 نفر نیز در رشته علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند.
16 آموزشگاه استعدادهای درخشان در استان کردستان وجود دارد که هشت مورد از این آموزشگاه ها در مقطع متوسطه اول و هشت مورد نیز در مقطع متوسطه دوم پذیرای دانش آموزان تیزهوش است.
7348/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.