• کدخبر: 1288272
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،شهرام فرجی ضمن اعلام این خبر افزود: معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طرح «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر» را با لحاظ اهمیت نگاه آینده محور و آمایشی در جهت توسعه عدالت فرهنگی و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی و تقویت و کاربردی سازی زیرساخت های فرهنگی و هنری موجود و حمایت از طرح های خلاقانه برآمده در بستر محلی و بومی به اجرا گذاشته است.

وی ادامه داد: گام نخست این مسیر، شناسایی داشته ها، ظرفیت های انسانی، فرهنگی، هنری و طبیعی در مناطق مختلف کشور است و هر شهر بر مبنای گزارش هایی که ارائه می دهد و برنامه هایی که تدوین می کند، مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و به عضویت یک شبکه خلاق فرهنگ و هنر در می آید.

فرجی در ادامه ضمن اشاره اینکه اعضای شبکه شهرهای خلاق، در اولویت دریافت مجموعه ای از خدمات، تسهیلات و اعتبارات و منابع قرار می گیرند تا زیرساخت های لازم را توسعه داده و برنامه های معرفی شده را اجرا کنند گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها تابعه ،شهرداری های سطح استان و انجمن های فرهنگی و هنری ۱۳ طرح شهر خلاق فرهنگ و هنر را به وزارت متبوع ارسال نموده است.

وی ادامه داد: در این خصوص، کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهت اجرایی نمودن طرح های تأیید شده برگزار و با استقبال ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری های سطح استان مواجه شد.

گفتنی است ، اولین دوره کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل هتل جهانگردی شهرکرد برگزار شد.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1288272
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.