مهرداد قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا از ۳ برابر شدن اکتشافات معادن در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در ۶ ماهه نخست پارسال تنها یک مورد اکتشاف معدن در سطح استان به ثبت رسید.

به گفته وی، از ابتدای امسال تاکنون نیز ۴ پروانه اکتشاف معادن صادر شد، که شاخص گواهی کشف با تناژ ذخیره قطعی ۱۲۹ هزار تن نیز به ثبت رسیده است.

وی، صدور پروانه بهره‌برداری جدید با ظرفیت استخراجی اسمی ۴۰ هزار تن و اشتغال ۶ نفر را از دیگر معادن فعال شده در ۶ ماهه نخست عنوان کرد و گفت: با فعال شدن این معادن تحولی در بخش معادن استان ایجاد خواهد شد.

سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در سال گذشته نیز  ۷ معدن نیمه فعال و راکد استان، فعال شد که این امر موجب تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن مواد معدن شد.

وی تاکید کرد: با فعال شدن این ۷ معدن غیرفعال، زمینه اشتغال ۴۳ نفر نیروی کار جدید فراهم شده است. 
سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: معادن جدیدی که در فاز تولید قرار گرفته است، در بخش استخراج سنگ آهک و سنگ لاشه و در شهرستان‌های لردگان، کوهرنگ، بروجن، بن، فارسان و کیار است. 
وی افزود: درآمد سالانه بخش معادن استان در دولت تدبیر و امید نسبت به دولت قبل ۳۵ درصد افزایش یافته است. 

قاسمی، میزان درآمد سالانه دولت از بخش معادن این استان را ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرد و افزود : این میزان در دولت تدبیر و امید به بیش از ۱۲ میلیارد ریال رسیده است. 
قاسمی، سنگ لاشه، سنگ‌نما، سیلیس، سنگ گچ، خاک‌نسوز، سنگ‌های تزئینی و مواد اولیه سیمان را از محصولات معادن فعال عنوان کرد و گفت: به طور میانگین سالانه حدود ۵ میلیون تن مواد معدنی از معادن فعال استان استخراج می شود. 
به گزارش ایرنا، ۱۸۶ معدن با ۶۷۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان فعال است که برای حدود یکهزار و۵۳۳ نفر اشتغال ایجاد کرده است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.