به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، سید راشد جزایری  در دومین کمیته بهداشت ودرمان اربعین حسینی افزود : کمیته های اربعین حسینی(ع) شامل ۱۴ کمیته می باشد که در سه مرحله (شامل قبل از اعزام زائران در حین اعزام زائران و پس از مراجعه زائران به کشور )   به زائران اربعین حسینی در کشور عراق خدمات رسانی می کنند .
مرادی  نماینده جمعیت هلال احمر استان اظهار داشت: امسال با توجه به برنامه ریزی کشوری که بصورت متمرکز می باشد از طرف این جمعیت دو دستگاه آمبولانس به همراه دو راننده دوره دیده و دو امدادگر در نظر گرفته شده است که یک دستگاه از این آمبولانس ها در مرز و دیگری به صورت مستقیم به کشور عراق اعزام می شود.
به گفته وی : دو نفر پزشک و سه نفر تکنسین از طرف معاونت داوطلبان هلال احمر برای ارائه خدمت به زائرین اختصاص یافته است .
دکترمحرابی نماینده مرکز حوادث و سوانح و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز گفت: با توجه به دستورالعمل های کشوری امسال از طرف این سازمان یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به اتفاق سه نیرو و دو دستگاه آمبولانس هرکدام با دو نیرو جهت ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی به صورت متمرکز و کشوری اختصاص داده شده است.
وی با تاکید بر لزوم انجام برنامه ریزی مناسب در این زمینه برای ارائه بهترین خدمات به زائران گفت: با توجه به اهمیت نقش آموزش در حفظ و ارتقاء سلامت زائران اربعین حسینی (ع) مقرر گردید که از طریق معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان از هر موکب یک نفر بعنوان رابط بهداشتی انتخاب و آموزش های لازم در خصوص مسایل بهداشتی به ‌آنها ارائه شود تا آنها بتوانند نقش رابطین بهداشتی را در موکبها بر عهده داشته باشند.
جزایری همچنین اظهار داشت: از طریق معاونت بهداشتی دانشگاه تعداد ۳۰عدد بنر با موضوعات بهداشتی تهیه شده است که بنرهای تهیه شده دراختیار ستاد عتبات عالیات استان قرار گرفته و در محل موکب ها نصب می گردد.
به گفته وی، در ادامه این جلسه پیشنهاد گردید، جهت ارائه خدمات دندانپزشکی به زائران اربعین حسینی به مدت ده روز در ایام اربعین، خودروی سیار دندانپزشکی از طریق مرکز بهداشت استان در مسیر جاده خوزستان واقع در شهرستان لردگان مستقر و نسبت به ارایه خدمت اقدام شود که مسئولیت هماهنگی آن به عهده واحد سلامت دهان و دندان استان می باشد.
جزایری افزود: با توجه به اینکه از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مواد غذایی به کشور عراق ارسال می شود مقررگردید که معاونت غذا و دارو دانشگاه هماهنگی لازم را با ستاد بازسازی عتبات عالیات درخصوص نظارت و کنترل بر مواد غذایی بعمل آورند.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.