جعفر شاه‌بندری روز دوشنبه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر، جمعیت مشمول این صندوق را ۱۰۷ هزار نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون ۳۵ درصد این جمعیت زیر پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در ۳ سال اخیر روند گرایش روستاییان و عشایر به بیمه اجتماعی افزایش یافته است، تصریح کرد: امید است با تبلیغات بیشتر استقبال روستاییان از این طرح بیشتر شود.

شاه‌بندری، تعداد مستمری بگیران این صندوق را یک هزار و ۹۲۷ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷۵۷ نفر بازنشسته، ۲۵۱ نفر از کارافتاده و ۹۱۹ نیز فوت شده‌اند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این صندوق از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را در این استان آغاز کرده است، افزود: کارگزاران این صندوق در تمامی بخش‌ها و تعدادی از شهرها و روستاهای استان مستقر هستند.

شاه‌بندری خاطرنشان کرد: توجه به روستاییان به عنوان یکی از اقشار مولد جامعه از سیاست‌های مهم نظام است و دولت تلاش دارد از این طریق این بیمه از جمعیت روستایی و عشایری کشور حمایت کند.

به گزارش ایرنا، ۳۵ درصد از جمعیت بیش از ۹۵۰ هزار نفری چهارمحال و بختیاری در روستاها ساکن هستند.

همچنین این استان با داشتن بیش از ۱۲۴ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک دومین استان عشایرنشین کشور بعد از استان فارس است.

۱۵ مهرماه با عنوان روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.