سید احمد مرتضوی فرد روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: صبح روز پنجشنبه در تماس با جمعیت هلال احمر، اطلاع رسانی شد که تیم کوهنورد در منطقه تنگ زندان منطقه حفاظت شده سبزکوه از روز گذشته تاکنون گم شده اند.

وی،  از اعزام ۷ نفر در قالب تیم امداد و نجات غارنورد و کوهنورد با یک پرواز امدادی و همچنین سه تیم امدادی از شهرستان کیار و شهرکرد برای امداد رسانی خبر داد و گفت: هنوز اطلاعات دقیقی از وضعیت کوهنوردان در دست نیست.

به گزارش ایرنا، دره تنگ زندان سبزکوه یکی از مرتفع‌ترین و خشن‌ترین کوه‌های استان چهارمحال و بختیاری است که بین شهرستان‌های اردل، لردگان و بروجن قرار دارد و دارای چشم‌اندازهای طبیعی، مرتعی، جنگلی و کوهستانی است.

این دره حدود ۱۰ آبشار مرتفع را در دل خود جا داده است که آبشارهای آتشگاه، دره عشق، تونل کوهرنگ و تنگ زندان از مهم‌ترین و زیباترین آنها هستند.

تنگ زندان  دارای آبشار ۱۰۰ متری تنگ زندان با ۸ آبشار کوچک در شمال منطقه حفاظت شده سبزکوه قرار دارد که بزرگ‌ترین آبشار ایران است و در بین بومی‌های منطقه به آبشار دودی یا کرودیکن معروف است که پس از سرازیر شدن از دل صخره در نهایت به رودخانه سبزکوه می‌ریزد و در ادامه به رودخانه کره بس می‌پیوند.

شهرستان کیار در ۳۵کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.