معصومه محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود : اصحاب رسانه همیشه به عنوان زبان ناطق و پویای عملکرد سازمان بهزیستی می باشد .

به گفته وی : سازمان بهزیستی ، سازمانی می باشد که ۱۵۰ نوع فعالیت وخدمت به جامعه هدف ارائه می دهد که اگر همراهی وهمکاری در امر فرهنگسازی عملکرد بهزیستی توسط اصحاب رسانه صورت نمی گرفت ، شاید نیمی از فعالیت ما مسکوت می ماند و عدم اطلاع رسانی باعث عدم آگاهی جامعه هدف می شد ومانمی توانستیم بازدهی خوبی درکارمان داشته باشیم .

وی خاطرنشان کرد : هرساله از ۲۲ لغایت ۲۸  تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است که شعار امسال هفته بهزیستی ،بهزیستن درگام دوم ، شفافیت ، توانمند سازی وارتقاء سلامت اجتماعی می باشد

به گفته وی : بهزیستی  در سه حوزه تخصصی توانبخشی ، پیشگیری وحوزه امور اجتماعی مشغول فعالیت می باشد.

 وی ادامه داد  درحوزه توانبخشی ۳۲ هزار معلول تحت پوشش این سازمان می باشد و۵۹۰۰ نفر تا سال ۹۶ مستمری بگیر بوده اند که در سال ۹۷ با همکاری سازمان بهزیستی کشور  اعتبار لازم کسب شد و ۷ هزار نفر پشت نوبتی  دارای مستمری ماهانه شدند  واکنون حدود ۱۲ هزار نفر مستمری بگیر این اداره کل می باشند 

مدیر کل بهزیستی استان گفت : رویکرد این  سازمان  بر توانمند سازی افراد می باشد که جامعه هدف دیگر به مستمری متکی نباشند که یکی از طرحهای ما در توانمندسازی اشتغال مددجویان می باشد .

 به گفته وی :  به کارفرمایانی که برای مددجویان ایجاد اشتغال می‌کنند به ازای استخدام هر فرد معلول، ۲۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره وتا ۵ سال بیمه معلول توسط این سازمان پرداخت می شود .

 معصومه محمدی گفت : یکی از معضلات برای مددجویان مسکن می باشدکه سهمیه این استان درسال۹۷ وابتدای سال  جدید ۲۲۲  مسکن روستایی و۵۰ خانوار شهری می باشد که به خانوارهای روستایی مبلغ ۱۸ میلیون وام کم بهره وشهری مبلغ ۳۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

به گفته وی : طرح اتوبانک  برای اولین بار  دراستان چهارمحال وبختیاری  به منظور دسترسی آسان معلولان و جانبازان به خدمات بانکی و دستگاه‌های خودپرداز اجرا می‌شود که دراین طرح فرد معلول بدون پیاده شدن از خودروی خود به عابر بانک دسترسی پیدا می‌کند و به راحتی عملیات دریافت وجه را از ۲ دستگاه خودپرداز تعبیه شده در این اتوبانک انجام می‌دهد.

۴۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.