محمدرضا عارف طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت روز شوراها ضمن انتقاد از رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان در انتخابات شوراها تاکید کرد که مصالح عمومی وجه‌المصالحه‌ی منافع جناحی قرار نگیرد.

به گزارش جماران؛  محمدرضا عارف نوشت: «روز شوراهای اسلامی شهر و روستا را گرامی می‌دارم و به روان پاک آیت الله سید محمود طالقانی، متفکر بزرگ، منادی سازگاری اسلام و حقوق شهروندی، که اصل مهم شوراها با درایت ایشان در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، جای گرفت، درود می‌فرستم.
یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت و گفتمان اصلاحات، اجرای این اصل معطل مانده‌ی قانون اساسی بود. دولت اصلاحات در عرصه‌ی عمل نشان داد که واگذاری امور شهرها و روستاها به شهروندان، گامی مهم در توسعه کشور، توزیع قدرت و تحکیم جمهوریت نظام است. متاسفانه برخی دخالت‌های نابجا و جناحی، مانع وصول شوراها به توسعه‌ی مناطق مختلف شده است.
اخبار واصله حاکی از رد صلاحیت گسترده داوطلبان اصلاح‌طلب شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور است. حوزه مدیریت شهری باید از وجود افراد متخصص و آشنا به حوزه شهری بهره‌مند شده و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فرصتی است برای حضور این افراد. اینکه بعضا با نگاه سیاسی و جریانی به افراد صاحب صلاحیت اجازه حضور در انتخابات داده نشود ظلم در حق شهروندان، بی‌توجهی به حق شهروندی نامزدهای انتخاباتی و در یک کلمه مانع‌آفرینی در مسیر توزیع قدرت و توسعه‌ی کشور است.

هیئت‌های نظارت را دعوت به تجدیدنظر جدی و الگوبرداری از ارزشهایی که تاکنون جواب داده، از جمله نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس دهم، در این زمینه می‌نمایم.
در مجلس دهم، نهایت انصاف و دقت را در تایید صلاحیتِ به خصوص اصولگرایان داشتیم و اجازه ندادیم مصالح عمومی کشور، بازیچه‌ی سیاست بازی‌ها شود.
از دوستان عضو هیات‌های نظارت انتظار می‌رود، مصالح جناحی خود را مانعی در برابر حقوق انتخاب کنندگان، انتخاب شوندگان و مصالح و منافع مناطق مختلف قرار ندهند. امروز و فردای ایران اسلامی، نیازمند بهره‌مندی از توان متخصصان در حوزه‌های مختلف است. بیایید و با رعایت انصاف، عدالت و مصالح ملت و کشور، مصالح عمومی را وجه‌المصالحه‌ی منافع جناحی نکنید. فاعتبروا یا اولی‌الابصار».

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.