اخبار مرتبط

گفت و گو با عاطفه خادم الرضا ، نفراول بخش نمایش فیلم جشنواره آئینه و آفتاب

با حضور اعضای بیت گرامی حضرت امام برگزار شد؛

پایگاه خبری جماران: در شرایط بغرنج کنونی یاد سخنان الهی حضرت روح خدا افتادم. بگذارید از هر چه سخن دیگر درگذرم و تنها همین چند قراز را از زبان امام با شما درمیان بگذارم. خدای سبحان ایشان را بهترین اجر و ثواب ارزانی دارد. 

یک)ما در دفاع خودمان سرجای خودمان ایستاده ایم. اگر چنانچه ما‌‎ ‌‌از این مسائل غفلت کنیم یا اینکه بعض از منحرفین و منافقین بین‌‎ ‌‌مردم بیفتند ...و بخواهند مردم را سست بکنند، بدانید که اسلام‌‎ ‌‌در خطر کفر است. اگر چنانچه امروز ما یک کلمه عقب نشینی کنیم،‌‎ ‌‌اگر ملت ما یک قدم سستی به خودش راه بدهد و عقب نشینی کند،‌‎ ‌‌نوامیسش، اموالش، جانهای جوانهایش همه اش به باد خواهند رفت.‌

باید با قدرت به پیش برویم و با قدرت با همۀ کسانی که به ما‌‎ ‌‌می خواهند تجاوز و تعدی کنند مبارزه کنیم. و زندگی آبرومند‌‎ ‌‌نداشتن و زندگی زیربار بودن، هزار مرتبه از اینکه انسان بمیرد، مردن‌‎ ‌‌بر او شرف دارد. 

دو)‌‌ما جنگ نداریم با کسی، ما دفاع داریم می کنیم از کشور خودمان.

سه)‌ما با هیچ کشوری، چه اسلامی و چه غیر اسلامی سر‌جنگ نداریم و‌‎ ‌‌طالب صلح و صفا برای همه هستیم، و تا کنون نیز به دفاع که برای‌‎ ‌‌هرکس فریضه ای است الهی و حقی است انسانی، برخاسته ایم؛ و‌‎ ‌‌هرگز قصد تجاوز به کشورهای دیگر را نداریم. و می خواهیم‌‎ ‌‌کشورهای اسلامی در کنار هم با تعهد اسلامی به دفاع از حقوق‌‎ ‌‌مسلمین و کشورهای اسلامی در مقابل متجاوزان و متجاسران مانند‌‎ ‌‌اسرائیل تجاوزگر بایستند.

چهار) ما هیچ وقت سر دعوا با کسی نداشتیم. ما برای حفظ اسلام دفاع باید‌‎ ‌‌بکنیم، برای حفظ مملکت اسلامی دفاع باید بکنیم. او حمله کرده‌‎ ‌‌است و آمده است و شهرهای ما را گرفته است و خرابکاری دارد‌‎ ‌‌می کند. بر همۀ ما واجب است که این شرّ را از سر مسلمانها دفع کنیم.‌‎ ‌‌ما وارد کشور آنها نشدیم که ما مجرم باشیم، آنها مجرمند که وارد‎ شدند. یک کسی، دزدی می آید منزل یک کسی، اگر این دزد را دفعش‌‎ ‌‌کنند، دزد تقصیر کار است یا آن که دفع کرده؟ صاحبخانه که تقصیر‌‎ ‌‌ندارد؛ دزد آمده، این هم باید دفعش کند، حتی اگر به کشتن او هم‌‎ ‌‌منجر بشود، باید دفعش بکند. مجرم اوست.‌

پنج) مردم جنگ نمی خواهند! مردم جنگ نمی خواهند، اما دفاع دارند. این‌‎ ‌‌«جنگ جنگ تا پیروزی» که مردم می گویند. این جنگ دفاعی است. و‌‎ ‌‌الاّ ابتدائاً که اگر این مسائل نبود، ایران به هیچ جا نظر نداشت، الآن هم‌‎ ‌‌ندارد. 

شش)همه می دانند که ما شروع کنندۀ جنگ نبوده ایم. ما برای حفظ‌‎ ‌‌موجودیت اسلام در جهان تنها از خود دفاع کرده ایم. و این ملت‌‎ ‌‌مظلوم ایران است که همواره مورد حملۀ جهانخواران بوده است؛ و‌‎ ‌‌استکبار از همۀ کمینگاههای سیاسی و نظامی و فرهنگی و اقتصادی‌‎ ‌‌خود به ما حمله کرده است.

***

منابع:

یک) صحیفه امام، جلد 17 - صفحه 497

دو) دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) در اندیشه امام خمینی (س)، صفحه 99

سه)  صحیفه امام، جلد 16، صفحه 158

چهار) صحیفه امام، جلد 15، صفحه 117

پنج)  دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) در اندیشه امام خمینی (س)، صفحه 111

شش)  دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) در اندیشه امام خمینی (س)، صفحه 118

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

گفت و گو با عاطفه خادم الرضا ، نفراول بخش نمایش فیلم جشنواره آئینه و آفتاب

با حضور اعضای بیت گرامی حضرت امام برگزار شد؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.