پاداش پای سکوی قهرمانان المپیک؛ 10 میلیارد!

مناف هاشمی مبلغ پاداش پای سکوی مدال آوران المپیک را اعلام کرد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ مناف هاشمی درباره مبالغی که کمیته ملی المپیک برای پرداخت به ورزشکاران حاضر در المپیک 2024 پاریس در نظر دارد، اظهار داشت: روزانه 100 یورو پاداش به ورزشکاران پرداخت می‌شود و برای ورزشکارانی که کمتر از پنج روز در پاریس خواهند بود، هزار و 400 یورو در نظر گرفتیم تا اقلام مورد نیاز خودشان را تهیه کنند. همچنین پیش‌بینی‌هایی برای تأمین تجهیزات لازم برای المپیک داشتیم.

وی در مورد ارقامی که پای سکوی مدال به مدال‌آوران کشورمان پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: 10 میلیارد تومان برای مدال طلا، چهار میلیارد تومان برای مدال نقره و دو میلیارد تومان برای مدال برنز پیش‌بینی شده است. 50 درصد این مبلغ برای مربیانی که ورزشکاران آنها مدال گرفته‌اند، در نظر گرفته شده و باقیمانده این 50 درصد، با تشخیص رئیس فدراسیون به اعضای کادر فنی تیم‌هایی که بهترین مدال رشته‌های خودشان را می‌گیرند، پرداخت می‌شود.

« کارِ روی زمین مانده نداریم.»، دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: اولین گروه کاروان ورزش ایران از روز 26 تیر عازم پاریس می‌شوند تا در جلسات فنی شرکت کنند. اگر کشتی را دو رشته (آزاد و فرنگی) بدانیم، 14 رشته در المپیک خواهیم داشت. تیم‌های ملی والیبال و بسکتبال را در المپیک نخواهیم داشت، اما از لحاظ کیفی امیدواریم نتایج خوبی بگیریم.

هاشمی درباره پیش‌بینی خودش برای مدال‌آوری ورزشکاران کشورمان در المپیک پاریس گفت: برآورد ما در بازی‌های آسیایی هانگژو با پنج درصد اختلاف تحقق یافت و 54 مدال گرفتیم. گفته بودم که بین 38 تا 40 سهمیه المپیک می‌گیریم که 40 سهمیه کسب کردیم. ده‌ها جلسه فنی داشتیم و برای اینکه فشاری به ورزشکاران وارد نشود، تا روز مسابقه ورزشکاران هیچ صحبتی نمی‌کنم. امیدوارم برخی رشته‌ها اخبار خوبی برای جامعه داشته باشند.

دیدگاه تان را بنویسید