جماران

کاش بیرانوند به جای پنالتی رونالدو، اخلاق حرفه ای یاد می گرفت!

دروازه بان پرحاشیه تیم ملی فوتبال بار دیگر با صحبت های خود نشان داد همچنان رفتار حرفه ای را یاد نگرفته است.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ بدون شک علیرضا بیرانوند یکی از بهترین دروازه بان های تاریخ فوتبال ایران است که در سال های اخیر هم دروازه تیم ملی را بیمه کرده و هم توانسته نقش موثری در موفقیت های متوالی پرسپولیس داشته باشد، اما این دروازه بان هر چقدر در قفس توری خوب بوده به همان اندازه نشان داده میانه ای با اخلاق و رفتار حرفه ای در فوتبال ندارد و هرگاه با عملکرد خوبش تحسین ها را برانگیخته، همان موقع با یک رفتار عجیب تیشه به ریشه محبوبیتش زده و نشان داده بعد از سال ها هنوز نمی داند باید چگونه رفتار کند.

دروازه بان پرسپولیس که سال گذشته یک باره هوای جدایی از قرمزها به سرش زد و تا یک قدمی امضای قرارداد با استقلال هم رفت، بار دیگر به این تیم برگشت اما حالا در پایان فصل بار دیگر از این تیم جدا شده و صحبت های عجیبی هم مطرح کرده است. بیرانوند در شرایطی با پرسپولیس فسخ کرده که معتقد است بر اساس یک بند موجود در قرارداد این کار را انجام داده و در مقابل مدیران پرسپولیس قاطعانه می گویند تمام مطالبات این دروازه بان پرداخت شده و به صورت قانونی پیگیر حق خود می شوند.

اما نکته مهم تر از این موضوع، طلبکاری نهفته و آشکار در کلام بیرو است که در این سال ها علی رغم قراردادهای گزاف و پرداختی های مناسب، همیشه از طرفداران و باشگاه طلبکار بوده و معلوم نیست ریشه این لحن کجاست یا چه زمانی قرار است این طلب ذهنی او تسویه شود. بیرو در شرایطی با پرسپولیس قراردادهای متوالی بسته و هر بار خواسته رقم قراردادش افزایش پیدا کرده که همین چند سال قبل به هوای لژیونر شدن راهی بلژیک شد و در آنجا به نیمکت چسبید اما پرسپولیس با آغوش باز دوباره او را جذب کرد. پس از بیرو حواشی سال گذشته را پیش آورد اما باز هم قرمزها به درخواست های او تمکین کردند تا این بار با چنین رفتاری دوباره حاشیه ساز شود. این در شرایطی است که بیرانوند در چارچوب قانون فوتبال حرفه ای قرارداد بسته، مطالباتش را تمام و کمال دریافت کرده و هیچ طلبی ندارد که بخواهد بر سر هواداران منت بگذارد و هواداران هم همیشه چشم بر بی احترامی ها و رفتارهای خام او بسته اند و حامی مرد شماره یک تیمشان بوده اند.

جالب اینجاست همین چند شب قبل، کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی که بیرانوند همیشه پز گرفتن پنالی او را هم می دهد، در یورو 2024 یک ضربه پنالتی از دست داد و با اشک و عذرخواهی از هواداران دلجویی کرد اما به فاصله چند روز، بیرانوند بار دیگر با رفتار غیرحرفه ای خود نشان داد هنوز الفبای رفتار در فوتبال را بلد نیست. اتفاقی که باعث شد تا یکی از هواداران فوتبال با واکنش به این موضوع توییت کند:« کاش بیرو به جز گرفتن پنالتی رونالدو، کمی هم از او اخلاق و رفتار حرفه ای یاد می گرفت.»

دیدگاه تان را بنویسید