انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

هنگ کنگ 2-4 ایران؛ توپخانه قوی؛ دفاع نگران کننده!

تیم ملی فوتبال ایران با نتیجه 4 بر 2 هنگ کنگ را شکست داد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ در ادامه رقابت های مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2026 در قاره آسیا، تیم ملی ایران از ساعت 15:30 به مصاف میزبان خود هنگ کنگ رفت و با نتیجه پرگل 4 بر 2 پیروز شد.

تیم ملی ایران در گروه E رقابت های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا، با ازبکستان، ترکمنستان و هنگ کنگ هم گروه است. شاگردان قلعه نویی در این گروه با 13 امتیاز از 5 بازی در صدر جدول قرار گرفته اند و ازبکستان با 10 امتیاز و یک بازی کمتر در رده دوم قرار دارد. هنگ کنگ نیز با 1 امتیاز در قعر جدول این گروه است.

ترکیب هنگ کنگ:یاپ هونگ فای، لئون جونز، ژوزه د سوزا گونکالوس، زی‌نام یوئه، وان سیو جان، تان چون لوک، چان شینیچی، جونینیو، چان‌مینگ رابی وو، هی وی ما و مت او

ترکیب ایران:سید پیام نیازمند، محمدامین حزباوی، شجاع خلیل‌زاده، آریا یوسفی، سید ابوالفضل جلالی، محمد قربانی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی، مهدی طارمی و سردار آزمون

گزارش بازی

بازیکنان ایران از همان ابتدا موقعیت های مختلفی ایجاد کردند و در چند صحنه شانس گلزنی هم داشتند تا اینکه در دقیقه 12 مهدی طارمی موفق شد از روی نقطه پنالتی گل اول را به ثمر برساند. با وجود این تنها 2 دقیقه بعد و در دقیقه 14 روی حمله بازیکنان هنگ کنگ از سمت چپ و اشتباه عجیب خط دفاعی، وی ما بازی را به تساوی کشاند. در ادامه آهنگ بازی افت کرد و بازی موقعیت چندانی نداشت تا اینکه در دقیقه 33 ایران بار دیگر توسط طارمی صاحب پنالتی شد و خود مهدی طارمی با یک ضربه چیپ، گل دوم خودش و ایران را به ثمر رساند. در نیمه دوم و در دقیقه 56، مهدی طارمی بار دیگر گلزنی کرد و این بار با یک ضربه روی خط محوطه جریمه هت تریک کرد تا ایران 3 بر 1 پیش بیفتد اما تنها 3 دقیقه بعد و در دقیقه 59 روی یک ارسال کرنر و دفع توپ ناقص توسط بازیکنان ایران، پینتو با یک ضربه زمینی گل دوم تیمش را زد تا بازی 3 بر 2 شود. در ادامه بازیکنان ایران بار دیگر توانستند به گل برسند و این بار سردار آزمون در دقیقه 65 و در حرکتی انفرادی گل چهارم ایران را زد.

IMG_20240606_175037_093

گل چهارم ایران توسط سردار آزمون

گل دوم هنگ کنگ توسط پینتو

گل سوم ایران توسط طارمی

گل دوم ایران توسط طارمی

گل اول هنگ کنگ توسط وی ما

گل اول ایران توسط طارمی

تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران هنگ کنگ مهدی طارمی سردار آزمون

تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران هنگ کنگ

تیم ملی فوتبال ایران سامان قدوس

تیم ملی فوتبال ایران هنگ کنگ مهدی طارمی

تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران شجاع خلیل زاده

تیم ملی فوتبال ایران هنک کنگ مهدی قایدی مهدی طارمی

تیم ملی فوتبال ایران

دیدگاه تان را بنویسید