مطهری: باید مثل سربازان جنگجو برای تراکتور بجنگیم/ سبک استقلال برایمان قابل احترام است

مربی تیم فوتبال تراکتور گفت: فردا در بازی با استقلال مانند سربازان جنگجو برای تراکتور بجنگیم.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، حمید مطهری در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال گفت: قبل از هر چیز باید به این نکته تأکید کنم که ما به حمایت هواداران‌مان نیاز داریم. طرفداران و تماشاگران ما و تیم تراکتور همه باید یکدل باشیم و نشان دهیم که یک تیم هستیم. استقلال تیمی قابل احترام است، ولی اگر ما بتوانیم آن حداکثر عطش‌مان را با کیفیت فنی که داریم ترکیب کنیم، فکر می‌کنم تیم فوق‌العاده‌ای خواهیم شد. تشکر ویژه‌ای هم از همه شما (خبرنگاران) دارم که در این یک هفته که من آمده‌ام از تیم حمایت کردید. من دوست ندارم خیلی صحبت کنم، ولی به احترام اصحاب رسانه در کنفرانس شرکت می‌کنم. همچنین از آقای زنوزی هم تشکر می‌کنم که همه جوره از تیم حمایت می‌کنند. ان‌شاءالله همه کنار هم یک تیم خوب باشیم و فردا مثل سربازان جنگجو برای تراکتور بجنگیم. اگر کیفیت و احساسات‌مان را ترکیب کنیم، به هر کاری می‌توانیم دست بزنیم. امیدوارم فردا روز فوق‌العاده‌ای برای ما باشد و هواداران را با دلی شاد راهی منزل‌شان کنیم.

وی با اشاره به گذشت پنج روز از شروع کارش در تراکتور تصریح کرد: من در بازی با ذوب‌آهن حداکثر تلاشم را کردم که تیم را به لحاظ ذهنی و روانی به سطح خوبی برسانم. با توجه به نتایجی که قبل از آمدن من اتفاق افتاده بود تیم به لحاظ روانی شرایط خوبی نداشت. ما تلاش و تیم را آماده کردیم و بازیکنان‌مان آماده یک بازی بزرگ هستند. تراکتور قبل از این هم ثابت کرده که یک تیم بزرگ و بااصالت است. استقلال نیز تیمی قابل احترام است و صدرنشین جدول رده‌بندی لیگ برتر، اما نباید غافل شویم که ما هم تراکتور هستیم و بسیار بزرگ.

مطهری در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر مسئولیت فنی و سرمربی تیم چه کسی است و اینکه بازیکنان در این شرایط حرف‌شنوی خواهند داشت؟ همچنین چه برنامه‌ای خواهد داشت تا هواداران را دوباره با تراکتور آشتی دهد؟، گفت: در کنفرانس قبلی هم گفتم من صادقانه آمدم که کار کنم. من دنبال پست و مقام نیستم و با توجه به وضعیت تراکتور آمدم، شاید خیلی‌ها قبول نمی‌کردند که بیایند. من آمدم چون حرفه‌ای این کار هستم. من هر جا که بودم در نهایت تعهد کار کردم و هیچ اتفاق خاصی نیست. من وظیفه‌ام این است که مسئولیت فنی تیم را برعهده دارم و افتخار هست که اینجا کار می‌کنم. همیشه به هواداران‌مان احترام گذاشتیم و در بازی قبل هم در رختکن بودیم و به بازیکنان گفتم که بجنگید و هواداران پشت شما هستند. سعی می‌کنیم ارتباط خوبی با هواداران برقرار کنیم و با هم یک تیم باشیم و در نهایت تراکتور نتیجه بگیرد.

وی در واکنش به طرح این موضوع که «تفکرات شما در تیم پیاده می‌شود یا از بیرون به شما دیکته می‌شود، در حالی که گفته می‌شود این شرایط تا برطرف شدن مشکل حضور گل‌محمدی ادامه خواهد داشت.»، تصریح کرد: آقای گل‌محمدی عزیز من، بزرگتر من و فنی‌ترین مربی است. چه من در پرسپولیس بودم و چه جای دیگر همیشه با ایشان ارتباط داشتم، ولی الان مسئولیت فنی تیم برعهده من است.

مطهری در خصوص اینکه یکی از نقاط قوت استقلال استفاده از ضربات ایستگاهی است، تصریح کرد: استقلال در ضربات ایستگاهی تیم خوبی است. ما هم در جلسات فنی و هم در کار عملیاتی و اجرایی روی این موضوع کار می‌کنیم که ضربه نخوریم. تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که این نقطه را پوشش دهیم. هیچ اشکالی هم ندارد، دفعه قبل هم صحبت کردم که نقاط ضعف را به کمترین حالت ممکن و نقاط مثبت را به بهترین حالت برسانیم. حواس‌مان هست. همه بازیکنان را در اختیار داریم و یک ریکاوری خوب داشتیم، اما یکی از بازیکنان ما شرایط 50-50 دارد که باید شرایطش تا بعدازظهر بررسی شود.

مربی تیم فوتبال تراکتور درباره اینکه حساسیت بازی فردا ‌روی انگیزه تراکتور تاثثر می‌گذارد یا نه، در حالی که یک تیم دیگر هم نگاهش به نتیجه بازی این دو تیم است، گفت: درباره موضوع قهرمانی باید بگویم که تراکتور تیم بزرگی است، ما برای حیثیت و آبروی خودمان بازی می‌کنیم. ما می‌جنگیم و اصلاً هم نگاهی به جدول نخواهیم داشت. ما خودمان ملوان را پشت سر داریم و ببازیم وضعیت‌‌مان به خطر می‌افتد. بنابراین با حداکثر انرژی این بازی را شروع می‌کنیم و برای خودمان تلاش خواهیم کرد.

وی راجع به غیبت برخی از بازیکنان تأثیرگذار استقلال در بازی فردا مانند سیدحسین حسینی در بازی فردا اظهار داشت: استقلال بازیکنان باکیفیت و اثرگذاری مانند سیدحسین حسینی دارد که شما به آن اشاره کردید، ولی ما درست است که تیم حریف را آنالیز می‌کنیم، با این حال خیلی روی خودمان تمرکز کردیم. ما بازیکنان خوبی داریم، استقلال هم ماشاءالله نفرات جایگزین خوبی دارد. تمرکز ما روی خودمان است و سعی می‌کنیم بهترین‌مان را ارائه کنیم.

مطهری در واکنش به این موضوع که یکی از اصلی‌ترین انتقادها به خمس این بود که در بازی‌های بزرگ نتیجه نگرفت، تأکید کرد: من روزی که به تراکتور آمدم، از خمس و کادرشان تشکر کردم. اصلاً نمی‌خواهیم به گذشته برگردیم. ما از بازی ذوب‌آهن شروع کردیم و آینده خیلی برای ما مهم است.

مربی تیم فوتبال تراکتور در ادامه درباره سبک دفاعی استقلال خاطر نشان کرد: در فوتبال سبک‌های مختلفی وجود دارد. من به‌عنوان یک مربی که کارش این است به تمام سبک‌ها احترام می‌گذارم، سبک تخریبی و دفاعی هم یک سبک است و به همه آنها احترام می‌گذارم. همه مربیان می‌توانند سبک مخصوص خود را داشته باشند، این به من مربوط نمی‌شود که بخواهم درباره آن صحبت کنم. من گفتم که استقلال تیم قابل احترامی است و سعی می‌کنیم از این آخرین فرصت‌مان و بازی مقابل تیم‌های بزرگ، به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم تا به امید خدا دل هواداران را شاد کنیم.

مطهری درباره سبک بازی تراکتور و اینکه ربیعی پس از بازی با ذوب‌آهن در جام حذفی  گفت که سبک بازی تراکتور تغییر کرده است، گفت:  شما اگر مالکیت بازی با ذوب‌آهن را ببینید می‌بینید که ما یک فوتبال کلاسیک را ارائه کردیم. در یک روزی برد خیلی حیاتی است و باید از فلسفه خودتان دور شوید و ما مقابل ذوب‌آهن جواب گرفتیم، چون یک بازی حذفی بود باید نهایت تلاش‌مان را می‌کردیم و یک تیم غیرقابل پیش‌بینی برای ذوب‌آهن می‌شدیم و خدا را شکر که آنها غافلگیر شدند.

وی در پاسخ به این پرسش که در بازی فردا سورپرایزی دارد و اینکه در بازی مقابل استقلال اولویتش چه خواهد بود، تصریح کرد: ابتدا بگویم باید تا فردا صبر کنیم و امیدوارم که بهترین اتفاقات بیفتد. در مورد سؤال دوم باید بگویم، هم خیلی دوست داشتم که بعد از بازی می‌آمدیم و این سؤال را می‌پرسیدید. قبل از بازی است و خیلی دوست ندارم به جزئیات اشاره کنم. کارهای تاکتیکی خودمان یا آیتم‌های استقلال را نمی‌توانیم الان بگوییم. وقتی خبرنگاران سؤال فنی می‌پرسند من لذت می‌برم ولی اگر اجازه دهید قبل از بازی خیلی وارد جزئیات نشوم و بعد از بازی حتماً با کمال میل در خدمت شما هستم و افتخار می‌کنم که به این سؤالات فنی شما جواب بدهم.

مطهری در مورد آمادگی پورحمیدی اظهار داشت: پورحمیدی شرایطش و آمادگی‌اش را مقابل ذوب‌آهن به وضوح نشان داد. او گلر بزرگی است و به تیم ملی هم دعوت شده و تجربه دارد. پورحمیدی با عملکردش نشان داد که دروازه‌بان بزرگی است. من دوست دارم هواداران‌مان حمایت کنند و همدل باشیم. به امید خدا نتیجه خوب‌مان هم فردا حاصل شود به هواداران تقدیم می‌کنیم. ما کسانی هستیم که باید زحمت بکشیم تا دل هواداران‌مان را شاد کنیم.

مربی تیم فوتبال تراکتور در پاسخ به این پرسش که قرارداد او به‌عنوان سرمربی است یا باید منتظر سرمربی این تیم باشیم، تأکید کرد: روزی که به تراکتور آمدم به‌عنوان مسئول فنی تیم قبولی مسئولیت کردم و به شما هم گفتم. این مسائل خیلی مهم نیست که سرمربی یا مربی هستم. شما من را نفر آخر تیم بدانید، اصلاً مهم نیست. من آمده‌ام کمک کنم، اما نمی‌دانم شما دنبال چه چیزی هستید و این سؤال را باید از مدیران باشگاه بپرسید که سرمربی می‌آید یا نه. من خدمت‌گزار تیم هستم و محترمانه جواب شما را می‌دهم. شما می‌توانید از مالک و مدیریت باشگاه بپرسید و آنها هم پلنی که مدنظرشان هست، می‌گویند. مسئولیت فنی تیم با من است و من نهایت تلاشم را می‌کنم. نفر اول یا صدم خیلی برای من مهم نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید