آخرین خبر وزارت از خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش درباره خبر واگذاری مالکیت استقلال و پرسپولیس توضیح داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره خبر استعفای شادی پریدر از سرپرستی فدراسیون شطرنج گفت: استعفایی از سوی پریدر به دست من نرسیده و او را فعلاً به عنوان سرپرست می‌شناسیم.

معاون وزیر ورزش درباره آخرین وضعیت مالکیت استقلال و پرسپولیس گفت: واگذاری این دو باشگاه در دست سازمان خصوصی‌سازی است و آنها به طور جدی دنبال می‌کنند. سوم اردیبهشت ماه به عنوان روز واگذاری مشخص و تعیین شده است. یکی از آرزوهای دیرینه هواداران این بود که تکلیف آنها مشخص شود. در دولت‌های قبلی اتفاق خاصی نیفتاد، اما در دوره‌ای که هاشمی حضور دارد، به طور جدی پیگیری کرد و حتی شخص رئیس جمهور به موضوع ورود کرد. به هر حال روز سوم اردیبهشت مشخص شده و قطعا پیگیری می‌شود و مشخص خاصی هم نیست.

اسبقیان درباره واگذاری این دو باشگاه به برخی بانک‌ها و سایر نهاد گفت: اینها صحبت‌هایی است که در فضای مجازی صورت می‌گیرد، ولی تا روز واگذاری که سوم اردیبهشت است، آنجا مشخص می‌شود که کدام تیم به کدام مجموعه واگذار خواهد شد.

وی درباره آخرین شرایط بازسازی استادیوم آزادی گفت: آن چیزی که برای مجوز حرفه‌ای مورد نیاز است، صورت می‌گیرد. شخص هاشمی پیگیری‌های جدی می‌کند و امیدوارم ان‌شاءالله به صورت کار انجام می‌شود و مشکل خاصی نیست.

اسبقیان در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش کرسی در هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس خواهد داشت یا نه؟ گفت: اجازه بدهید که اول واگذاری انجام شود. هاشمی هم بارها گفته که وزارت ورزش دنبال تیمداری و باشگاه‌داری نیست، مخصوصاً در این دوره. شما امروز مجمع را مشاهده کردید. من در رای‌گیری شرکت نکردم و خواستم انتخابات و سرنوشت فدراسیون توسط باشگاه‌ها و ورزشکاران مشخص شود. ما دنبال اینکه هیئت مدیره داشته باشیم و به مسائل ورود و دخالت کنیم، نیستیم. ما به عنوان وزارت ورزش، ناظر هستیم و این تاکیدی است که وزیر ورزش به این موضوع اعتقاد دارد و می‌گوید که مسائل ورزشی را باید خود ورزشی‌ها حل کنند.

وی درباره اظهار نظر یکی از معاونان وزیر اقتصاد که گفته است «در بحث مالیات و مسائل مالی به سراغ فدراسیون‌ فوتبال و فدراسیون‌های مهم می‌رویم»، گفت: چیزی که معتقدم، این است که هم وزیر اقتصاد و هم هیئت دولت به دنبال کمک به ورزش و فدراسیون‌ها هستند. ما تا امروز هم کمک وزیر اقتصاد رو دیدیم. مجموعه دولت و در راس آن رئیس جمهور عنایت ویژه‌ای به ورزش دارد. حضور او در وزارت ورزش برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی نشان از این ادعاست که مصوبه‌های خوبی هم داشتیم.

اسبقیان با اشاره مصوبات پیرامون پروژه‌های ورزشی گفت: 4328 پروژه ورزشی باید تعیین تکلیف شود. اینها کارهای خوبی است که من به عنوان کسی که سال‌های در این ورزش حضور داشته و در آن بزرگ شده، در این مدت می‌بینیم.

معاون وزیر ورزش درباره آخرین وضعیت ساخت ورزشگاه جدید در تهران گفت: این موضوع دنبال می‌شود و ان‌شاءالله به موقع مشخص می‌شود و شروع عملیات آن را اعلام خواهیم کرد.

اسبقیان در پایان اعلام کرد: مبلغ 1200 میلیارد برای بازسازی ورزشگاه آزادی گذاشته‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید