اطلاعیه مهم پرسپولیس درباره تمدید قرارداد بازیکنان

باشگاه پرسپولیس از هواداران خواست بدون توجه به حواشی به باشگاه اجازه دهند روند مذاکره برای تمدید قرارداد بازیکنان طی شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه ای نوشت: تمدید قرارداد با بازیکنان برگزیده و مورد توجه که قرارداد آن‌ها رو به پایان است، همواره از اهم اقداماتی است که باشگاه‌های ورزشی به دنبال آن هستند و هواداران باشگاه‌ها نیز دغدغه آن را دارند.

باشگاه پرسپولیس از این قاعده مستثنی نیست و قطعا این موارد بر ما پوشیده نیست ولی این که چه ماجرایی در کار است تا یک مطالبه منطقی، درست در آستانه شروع مجدد مسابقات و رقابت تنگاتنگی که با دیگر رقبا برای دفاع از عنوان قهرمانی داریم به هجمه و چالش علیه پرسپولیس و بازیکنان آن بدل شود، جای تامل و اندیشه دارد و از هواداران می‌خواهیم به این جنبه از موضوع و موارد دیگری که در ادامه می‌آید توجه کنند.

پرسپولیس پس از فائق آمدن بر چالش‌ها و مشکلات گوناگون از جمله تاثیر منفی اشتباهات داوری که به جابه‌جایی رتبه تیم‌ها در جدول در پایان نیم فصل منجر شد و این خود تبعات، تغییرات، فشارها و حاشیه‌هایی را به باشگاه و تیم تحمیل کرد، به کورس قهرمانی بازگشت و قطعا نمی‌خواهیم پس از زحماتی که کشیده شد، تمرکز و آرامش تیم و بازیکنان با تحمیل مسایل و چالش‌های جدید بر هم بریزد و مجموعه پرسپولیس را به کارزاری از اخبار و شایعات جدید بدل کنیم. موضوعی که بسیاری برای آن تلاش شبانه‌روزی دارند و برای مهندسی لیگ و قهرمانی، آن را هم در دستور کار برنامه‌های خود قرار می‌دهند.

بر این اساس، ضمن آن که باشگاه در هر مقطعی از فصل فوتبال از خواست و آمادگی هر یک از بازیکنان برای مذاکره و عقد قرارداد جدید، استقبال می‌کند بر اساس رسالت کاری خود، برای این منظور برنامه زمان‌بندی خاص خود را هم دارد.

تیم فوتبال باشگاه پرسپولیس در حال حاضر روی بازپس گیری جایگاه بر حق خود متمرکز است و طرح پاره‌ای مسایل و موارد، به نظر به نام پرسپولیس و منافع آن است ولی در باطن اهداف دیگری را دنبال می‌کند. در بخش مدیریتی و اجرایی باشگاه نیز، در حال حاضر تمرکز مجموعه روی چند موضوع بسیار مهم از جمله اخذ مجوز حرفه‌ای و تامین منابع مالی و اعتبار لازم برای انجام تعهدات قراردادی و معوقات در قبال اعضای تیم در فصل جاری و برای فصل آینده است.

شرایط بودجه‌ای، عامل متغیر مهم برای بستن تیم فصل آینده خواهد بود و به نظر نیاز به توضیح ندارد که این موضوع تا چه میزان وابسته به بحث مالکیت و واگذاری سهام مدیریتی است که هم اکنون از سوی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مسوول در حال پیگیری است. باشگاه با حضور سهامداران جدید، استراتژی‌های خاص خود را نیز خواهد داشت که امری بدیهی است."

*درحالی که هواداران پرسپولیس در سالهای گذشته بارها شاهد جدایی ستاره‌های‌شان به عنوان بازیکن آزاد بوده‌اند و دیگر دوست ندارند چنین شرایطی را تجربه کنند اما به نظر می‌رسد باشگاه پرسپولیس در شرایط کنونی نمی‌خواهد هواداران روی این موضوع تمرکز کنند چراکه این مسائل را باعث از بین رفتن آرامش تیمی در این مقطع می‌داند.

*نکته مهم این اطلاعیه بخشی است که گفته شده باشگاه پرسپولیس در هر مقطعی از فصل از اعلام آمادگی بازیکنان برای تمدید استقبال می‌کند و این درحالی است که چنین اتفاقی حرفه‌ای نیست و باشگاه باتوجه به نظر سرمربی خود باید برای تمدید قراردادها دست به کار شود.

*از موارد دیگری که در این اطلاعیه به چشم می‌خورد، اعلام مشکلات مالی باشگاه، مشخص نبودن بودجه سال آینده و بحث مالکیت است که بحث تمدید قراردادها را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

در هرحال هیچ بعید نیست در هفته های پایانی باشگاه‌های دیگر مذاکرات خود را با بازیکنان آزاد پرسپولیس که تعدادشان کم هم نیست آغاز کنند و این چالش مهمی برای پرسپولیس در تابستان خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید