هاشمی نسب: شاید حاشیه های باشگاه جنگ زرگری باشد/ علت غیبت نکونام را از خودش بپرسید!

مربی استقلال معتقد است دربی همیشه با حاشیه و تنش همراه است و نمی توان انتظار یک بازی بدون حاشیه را داشت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ جدال حساس و مهم استقلال و پرسپولیس از هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، فردا در استادیوم آزادی تهران برگزار می‌شود. نشست خبری پیش از این دیدار در سالن روابط عمومی سازمان لیگ برگزار شد که مهدی هاشمی نسب در این کنفرانس حضور یافت.

این دربی سه امتیاز بیشتر ندارد

قبل از هر چیز فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به همه مسلمانان تبریک می‌گویم. جا دارد خدمت مردم عزیز سیستان و بلوچستان بگوییم که در کنارشان هستیم، امیدوارم که با مساعدت مسئولان ذی ربط، مشکلات آنها خیلی زود حل شود. در مورد بازی نیز باید بگویم که سه امتیاز بیشتر ندارد؛ همان جملات کلیشه‌ای همیشگی. فقط حساسیت و سنتی بودن دربی هست که برای تماشاگران از جمله هواداران خودمان خیلی مهم است.

دربی نمی‌تواند بدون تنش و حاشیه باشد

امیدوارم بازی خوبی باشد، نمی‌توانم بگویم دیداری به دور از حاشیه باشد. به هر حال این بازی جذابیتش به این است که همیشه تنش و حاشیه در آن وجود داشته باشد. مطمئن باشید که تیم ما روی بحث فنی خیلی متمرکز است و امیدوارم هر تیمی که بهتر بازی کند و از نقاط ضعف حریفش استفاده کند، مستحق ۳ امتیاز باشد و به پیروزی برسد. امیدوارم که این تیم استقلال باشد. برای موفقیت و خوشحالی هوادارانمان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، تلاش می‌کنیم و می‌جنگیم تا به سه امتیاز دست پیدا کنیم.

علت غیبت نکونام را از خودش بپرسید

علت عدم حضور نکونام در نشست‌های خبری؟ والله خود من هم نمی‌دانم که دلیل آن چیست. اینگونه نبوده که او همیشه در کنفرانس‌ها غایب باشد و در نشست‌های شهرستان‌ها حضور پیدا کرده است. می‌توانید این را از او بپرسید تا جواب مستقیم را بدون واسطه از زبان خودش بشنوید. من دلیلش را نمی‌دانم، واقعاً نمی‌دانم. با توجه به شناختی که از من دارید، اگر دلیلش را می‌دانستم صراحتا آن را می‌گفتم. من اطلاعی ندارم که دلیلش چیست.

مشکلات ماشاریپوف حل شده است

غیبت ماشاریپوف در تمرین؟ مشکلات همیشه وجود دارد، در تیم‌های بزرگی مانند استقلال این مشکلات بیشتر به چشم می‌آیند. قطعاً با این مشکلات در فوتبالمان آشنا هستیم، به خصوص خارجی‌هایی که وارد تیم می‌شوند. ماشاریپوف هم از این قضیه مستثنا نیست. نمی‌دانم اسم این را ناهماهنگی بگذاریم یا مسائل دیگر. با مدیر برنامه‌های او جلسه‌ای را برگزار کردند و خیلی زود حل شد. او اکنون در کنار ما هست با ما تمرین می‌کند و امیدوارم که به تیم کمک کند.

آمادگی در دربی را به بازیکنان انتقال می‌دهیم

آمادگی جو تیم برای دربی؟ منظور شما از آماده بودن از چه نظر است. از نظر فنی ما آماده هستیم و این را در این ۱۹ هفته نشان داده‌ایم که آماده‌ایم. از لحاظ روحی و روانی هم چون خودمان همیشه در دربی آماده بوده‌ایم، این را به بازیکنان انتقال می‌دهیم. مطمئن باشید که آنها نیز آماده هستند.

بازیکنان اهمیت سه امتیاز را می‌دانند

قطعاً از رقیب شناخت کافی داریم. هر تیمی نقطه قوت دارد و در کنارش نقطه ضعفی هم دارد. ما روی هر دو نقاط کار کرده‌ایم. این موضوع را به بازیکنان انتقال داده‌ایم و روی آن کار کرده‌ایم؛ خیلی زیاد هم کار کرده‌ایم. بازیکنان شرایط تیم و حساسیت مسابقه و همچنین اهمیت سه امتیاز را می‌دانند. باز هم تکرار می‌کنم که برای خوشحالی هواداران با تمام وجود می‌جنگیم.

شاید حاشیه‌های ما ساختگی باشد

حواشی کنار تیمی که صدر نشین لیگ برتر است؟ شما خیلی با صراحت و با اطمینان می‌گویید حواشی! شما می‌دانید این حاشیه‌ها آیا جنگ زرگری است یا خیر؟ شاید یکی از دلایلی که تیم ما صدر جدول است، این است که نیاز دارد این حاشیه‌ها کنارش باشد. شاید هم این حاشیه‌ها ساختگی باشد.

نمی‌دانم چه کسی مدیررسانه‌ای است

غیبت مدیر رسانه‌ای؟ من خودم در استقلال نمی‌دانم که مدیر رسانه‌ای ما کیست. باورتان می‌شود؟

مشکلات خود هاشمی نسب با باشگاه و غیبت در تمرینات؟ من هیچ مشکلاتی نداشتم. در فوتبال ایران باید کوچکترین مشکلات خانوادگی را هم با مردم در جریان بگذارید. مردم می‌خواهند بدانند مثلاً پدر من چه مشکلی دارد و باید برایشان توضیح بدهم که من به این دلیل در تمرینات حضور پیدا نکردم. حتی بازیکنان هم نمی‌دانستند که من چرا در تمرین شرکت نکردم. این مسائل مهم نیست، من قطره‌ای هستم در دریای استقلال و باشم یا نباشم مهم نیست. یک سری مشکلات خانوادگی وجود داشت. خیلی‌ها در میان همکاران مطبوعاتی هستند که ما را دوست دارند و با توجه به پیشینه و سابقه‌ای که داریم، ممکن است خبرهایی را منتشر کند. به هر حال مشکل خانوادگی بود و بحث من با استقلال بحث مالی نیست، نبوده و نخواهد بود.

به داور گفتیم در دربی پنالتی نگیرد

پنالتی زن استقلال پس از یامگا؟ ما با داور صحبت کرده‌ایم چون ما یامگا را نداریم و در سمت مقابل گولسیانی هم غایب است. به داور گفتیم پنالتی نگیرد. ولی قطعاً هر زمانی که پنالتی گرفته شد، آن بازیکنی که اعتماد به نفس کافی را داشته باشد، توپ را برمی‌دارد و پنالتی را می‌زند. هر بازیکنی آرزو دارد در دربی پنالتی بزند. حالا اینکه چرا بازیکنان از این موضوع فرار می‌کنند را نمی‌دانم. اما پنالتی زن ما در بازی قبل برابر مس آقای حردانی بود که متاسفانه ضربه او گل نشد. به صالح گفتیم که اشکالی ندارد و خود من شخصاً به او گفتم اگر در بازی بعد دوست داشت، می‌تواند پنالتی بزند. ولی بازیکنان با تجربه‌ای هستند که فکر می‌کنم خیلی مایل باشند در دربی پشت ضربه پنالتی بایستند.

قول نمی‌دهم بازی جذابی شود ولی تلاش می‌کنیم

بازی جذاب در دربی فردا؟ در این چند ساله و قبل از دربی همه وعده و وعید می‌دهند ولی من به شما قول نمی‌دهم که بازی جذابی باشد، چون حساسیت این مسابقه اجازه بازی جذاب را نمی‌دهد. ولی دیدار دور رفت هم بی کیفیت نبود و مسابقه خوب و پرتنشی را دیدیم که گل هم داشت. اما از طرف تیم ما تلاش می‌کنیم که بازی خوبی برگزار شود تا تماشاگر از دیدن آن لذت ببرد. امیدوارم که بتوانیم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم و اگر مستحق پیروزی بودیم به سه امتیاز دست پیدا کنیم.

یکی از گل‌های دربی را به یاد دارم

متفاوت بودن گلزنی در دربی با سایر مسابقات؟ باید در دربی گل بزنی تا بفهمی چه لذتی دارد. من یک گل زده‌ام و می‌دانم چه لذتی دارد.

زمانی که خبرنگار به هاشمی نسب گفت که او پنج بار در دربی گلزنی کرده که چهار موردش با لباس پرسپولیس بوده است، مربی استقلال پاسخ داد : فقط یکی از آنها را به یاد دارم.

خبرنگار دیگری پرسید آن چهار گل دیگر دربی با لباس پرسپولیس را به یاد ندارید؟ که هاشمی نسب گفت: من نگفتم که یادم نیست، گفتم یکی از گل‌ها را به یاد دارم.

دربی باز بودن پس از سوت پایان مشخص می‌شود

دربی بازترین بازیکن فعلی دو تیم؟ این موضوع بعد از سوت پایان بازی مشخص می‌شود. قبل از شروع مسابقه همه دربی باز هستند. امیدوارم که همه بازیکنان خوب باشند.

بازی دفاعی؟ مسابقه دور رفت را ببینید

احتمال انجام بازی دفاعی توسط استقلال در دربی و کسب یک امتیاز؟ هاشمی نسب در پاسخ گفت: استقلال دفاعی بازی کند؟؟ به بازی دور رفت و نیمه دوم رجوع کنید که می‌توانید جواب سوالتان را بگیرید.

دیدگاه تان را بنویسید