برگزاری سی‌و‌سومین نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک با حضور وزیر ورزش

سی و سومین نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، محمود خسروی وفا رئیس، دکتر سید مناف هاشمی دبیر کل و نواب رئیس و اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک؛ سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص مصوبات سی و سومین نشست هیئت اجرایی اظهار کرد: در ایام مبارک شعبان و در سی و سومین جلسه هیئت اجرایی در خدمت وزیر ورزش و جوانان بودیم و طبق قول ایشان برای تعاملات هرچه بیشتر بین کمیته و وزارت، مقام عالی وزارت ورزش بصورت فصلی و یا هر زمان که امکانش بود در نشست های هیئت اجرایی شرکت خواهند کرد که هم به لحاظ مشورتی  و هم در تصمیمات وزارت نیز دخیل باشد.

وی ادامه داد: در نشست امروز محمد تابع رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی گزارش مفصلی در خصوص المپیک پاریس از جمله بحث های فنی، کسب سهمیه، اقداماتی که تاکنون صورت گرفته، سهمیه هایی که کسب شده و شانس کسب سهمیه هایی که وجود دارد، بسته های حمایتی  ورزشکاران المپیکی و حقوقی که به آنان پرداخت می شود، نحوه آنالیز ورزشکاران در مرکز سنجش آکادمی ملی المپیک و چگونگی حمایت کمیته ملی المپیک از اردوهای ورزشکاران ارائه داد.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه  در سال آینده  دو رویداد مهم بازی های المپیک پاریس 2024 و داخل سالن تایلند را پیش رو داریم؛ گزارش مفصلی نیز در خصوص این دو رویداد ارائه شد و اعضای هیئت اجرایی نیز نظراتشان را مطرح کردند. پیش بینی می شود تا در بازی های داخل سالن تایلند تعداد زیادی از ورزشکاران در حد بازی های آسیایی به این مسابقات اعزام شوند.البته بازی های زمستانی هم در سال آینده پیش رو داریم اما با توجه به اینکه تعداد ورزشکاران کمتر است از اهمیت کمتری نیز برخوردار است.

در ادامه هاشمی افزود: از آنجاییکه از همین حالا خودمان را برای بازی های آسیایی ناگویا 2026 آماده می کنیم، تابع در خصوص این  بازی ها نیز مباحثی را مطرح کرد تا  برنامه ریزی لازم، صحیح، دقیق و همچنین تلاش بیشتر برای حفظ جایگاه کشورمان صورت گیرد و همچنین اگر کم و کسری در دوره قبل بوده جبران شود ؛ در این باره حتی بسته های حمایتی مشابه المپیک پاریس با عدد و رقم کوچکتر و متوسط پیش بینی شده که به جزئیات آن نیز پرداخته شد. یک سوم حمایت ها و کمک های مالی توسط کمیته ملی المپیک انجام می شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با تاکید بر گفته وزیر اظهار کرد: با مشارکت وزارت ورزش و  کمیته ملی المپیک و همچنین منابعی که خود فدراسیون ها باید بیاورند، بسته حمایتی و تفاهم نامه را برای سال 1403 و 1404نهایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همچنین امروز گزارشات دقیق و مفصلی توسط خزانه دار و مدیر امور مالی کمیته ارائه شد از جمله تعهداتی که ما به فدراسیون ها در بحث هانگژو و تعهداتی که به ورزشکاران داشتیم و همچنین هزینه هایی که در بحث تجهیزات و مربیان  برای فدراسیون ها انجام دادیم .  البته ما یک ماده ای در حقیقت در بحث متمم پرداخت ها به فدراسیون ها بدهکاریم که مبلغ ناچیزی حدود 12 تا 13 میلیارد تومان است  و تصور می کنم قبل از 15 اسفند آن را پرداخت کنیم و عملا همه تعهداتی که به فدراسیون ها، ورزشکاران و در حوزه بسته حمایتی داشتیم تا این تاریخ تسویه می کنیم که گزارش مربوط به آن مورد تایید اعضای هیئت اجرایی قرار گرفت.

هاشمی افزود: موضوع آخر نشست امروز گزارش در خصوص بورسیه های المپیک سولیداریتی و دوره هایی که ورزشکاران، کمیته ملی المپیک، آکادمی ملی المپیک، فدراسیون ها و از حوزه های مختلف بورسیه می شوند، بود که توسط مهرانی مدیرواحد همبستگی المپیک مطرح شد و مورد تایید اعضای هیئت اجرایی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در مجموع جلسه امروزبا حضور وزیر محترم ورزش، نشستی بسیار خوب؛ با محتوای هم اندیشی و همدلی بود  و مباحث و نکات خوبی از سوی ایشان مطرح شد، همچنین ایشان درباره حق پخش تلویزیونی بازی های المپیک پاریس که مقرر شد امور مربوط به آن انجام شود، تاکید کردند و دو موضوع مهم دیگر در بحث المپیک سولیداریتی  و ساختار مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک به لحاظ تجربیاتی وزیر ورزش داشتند نیز پرداخته شد. همچنین در خصوص اعزام کاروان به بازی های آسیایی ناگویا 2026 مسائلی مطرح شد که با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری کاروان کیفی را اعزام خواهیم کرد؛ هرچند که نتوانستیم در هانگژو کاروانی صد در صد کیفی اعزام کنیم اما تلاش می کنیم در ناگویا این مهم محقق شود.

هاشمی افزود: در ادامه مقرر شد تا تفاهم نامه های پرداخت به فدراسیون ها از سال 1403 از ابتدا با وزارت ورزش هماهنگ باشد و به محض اینکه در نشست های هیئت اجرایی آتی جداول و شاخص ها نهایی شد با هماهنگی دوستان در وزارت ورزش در یک قالب قرار دهیم و این تفاهم نامه سه جانبه بین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و رئیس  فدراسیون باشد که در واقع تمام منابعی که به فدراسیون ها پرداخت می شود کاملا هدفمند باشد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ادامه داد: با توجه به اینکه مدال برنز کمیل قاسمی در المپیک لندن به طلا تبدیل شد پاداش طلای وی بر اساس همان سال پرداخت خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید